بربری توسط "توماس بربری" در سال 1856 و هنگامی که وی 21 ساله بود تاسیس شد... در سال 2006، "آنجلا آرنتس" به عنوان مدیر عامل بربری برگزیده شد و به همراه بیلی بار دیگر این شرکت را به یک خانه مد لوکس در سطح جهانی مبدل کردند.

پول نیوز: بربری خانه مد لوکس بریتانیایی است که به عرضه لباس، متعلقات مد، ادکلن، عینک و محصولات آرایشی می پردازد. این شرکت توسط "توماس بربری" در سال 1856 و هنگامی که وی 21 ساله بود تاسیس شد.

توماس دستیار سابق یک پارچه فروش بود و مغازه کوچک خود را در باسینگ استاک، همپشایر افتتاح کرد. تا سال 1870، این مغازه به واسطه فروش طیف گسترده ای از پوشاک باکیفیت مشهور شده بود. در سال 1880، توماس بربری پارچه ای جدید و ضد آب را اختراع کرد که به نام "گاباردین" شناخته می شود.

بربری؛ خانه مد لوکس

در سال 1891، بربری نخستین فروشگاه خود در هی مارکت، لندن را افتتاح کرد. در همان دوران بود که نام شرکت به بربریز تغییر کرد زیرا پیش تر بسیاری از مشتری های این شرکت در سراسر جهان آن را بربریز لندن می نامیدند و این نام تا زمان باز برندسازی این شرکت در اواخر قرن بعد باقی ماند. بین سال های دو جنگ جهانی بود که بربری بارانی معروف خود به نام ترنچ کت (Trench Coat) و الگوی شطرنجی که به عنوان آستر استفاده می شد را معرفی کرد.

بربری؛ خانه مد لوکس

طی سال های دهه 1970 برند بربری از محبوبیت بیشتری در بازار داخلی انگلیس برخوردار شده و در دهه 1980 این شرکت رشد سریع صادرات خود را به واسطه تقاضای قوی از آمریکا و ژاپن برای محصولات انگلیسی شاهد بود. تا اواسط دهه 1980، صادرات، دو سوم از فروش بربری را تشکیل می داد. اما با در نظر گرفتن این مساله که یک سنت خوب برای امروز به اندازه کافی خوب نیست، بربری بازار مشتری های جوان را در دستور کار خود قرار داد. در همین راستا، محصولات مختلف بربری از کیف دستی و کمربند تا شرت های باکسر که البته همه آنها همانند محصولات گذشته بربری از بالاترین کیفیت برخوردار نبودند، روانه بازار شدند.

بربری؛ خانه مد لوکس

تا اواسط دهه 1990 تلاش های این شرکت به بار نشسته و فروش بربری بیش از یک سوم افزایش یافته بود. با این وجود، میراث لوکس این شرکت به شدت تحت تاثیر قرار گرفته بود. در حقیقت بربری پرستیژ و اعتبار خود به عنوان یک برند لوکس را از دست داده بود.

در سال 1997، "رز ماری براوو" به عنوان مدیر عامل بربری برگزیده شد. براوو بازسازی برند بربری را با کنترل صدور مجوز و فروش محصولات تنها به خرده فروشی های لوکس آغاز کرد. راهبرد کلیدی وی حضور هرچه بیشتر در بازار سودآور لباس زنانه بود. بر همین اساس، وی طراح ایتالیایی‌آمریکایی به نام "روبرتو منیچتی" را استخدام کرد. در کنار هم، آنها باز برندسازی شرکت و تمرکز بر طراحی را اجرایی کردند. در سال 1998 بربریز بار دیگر به بربری تغییر نام داد.

بربری؛ خانه مد لوکس

با آغاز هزاره جدید، برند بربری بهبود مالی در نتیجه موفقیت راهبرد جدید رز ماری براوو را تجربه کرد. منیچتی به سرعت خط تولید جدیدی به نام Burberry Prorsum را راه اندازی کرده که بازگشتی هوشمندانه به طراحی های گذشته بربری داشت. پس از آن که منیچتی بربری را برای پیوستن به چروتی ترک کرد، طراحی ناشناخته به نام "کریستوفر بیلی" جانشین وی شد. بیلی بدون آن که میراث بربری را قربانی کند مدرنیته را به برند شرکت اضافه کرد.

بربری؛ خانه مد لوکس

مجموعه های زنانه و مردانه بیلی مورد ستایش قرار گرفتند. وی درباره جزئیات و کیفیت بسیار حساس بود. بیلی بدون آن که میراث بربری را نادیده بگیرد، جوان سازی تصویر شرکت را به دقت انجام داد. در حقیقت، وی همواره گذشته و آرشیو شرکت را مد نظر داشته، اما هرگز برای خلق مجدد آن تلاش نکرده است.

در سال 2005، بیلی جایزه طراح سال را در بریتیش فشن اواردز دریافت کرد. وی در سال 2009 نیز بار دیگر این جایزه را دریافت کرد. همچنین در سال های 2007 و 2008 وی جایزه طراح لباس مردانه سال را در بریتیش فشن اواردز دریافت کرد. در سال 2006، "آنجلا آرنتس" به عنوان مدیر عامل بربری برگزیده شد و به همراه بیلی بار دیگر این شرکت را به یک خانه مد لوکس در سطح جهانی مبدل کردند. در ژوئن 2010، بربری خط تولید لوازم آرایش خود به نام "بربری بیوتی" را راه اندازی کرد. آنجلا آرنتس در سال 2014 به شرکت اپل پیوست و کریستوفر بیلی جایگزین وی شد.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه