گذشته از شهر کم رنگ مان خیلی از لحظات دلچسب ما در خانه یا محل کارمان می گذرد.

دیروز صبح در مسیر رسیدن به محل کار وقتی از پشت شیشه ماشین به ساختمان های استوانه ای کوچک و بزرگ نگاه می کردم بیشتر از همیشه احساس کردم شهرمان چقدر خاکستری است. حس اینکه ما در کوچه و خیابان هایمان به جای تماشای طیف رنگ های فوق العاده ای که چشم ما توان دیدن آنها را دارد فقط خودمان را به دیدن خاکستری ها عادت داده ایم غم انگیز است. قهوه ای خاکستری،سفید خاکستری، حتی آسمان مان آبی خاکستری است.
گذشته از شهر کم رنگ مان خیلی از لحظات دلچسب ما در خانه یا محل کارمان می گذرد. ما از این محیط ها تاثیر می گیریم. پس لازم است تکانی به خودمان بدهیم و چشم هایمان را از تماشای این همه زیبایی محروم نکنیم. رنگ ها می توانند روحیه،انرژی، کارایی و حتی تصمیمات ما را کنترل کنند. رنگ ها می توانند سبک زندگی ما را عوض کنند. به نظرم رسید خوب است چند ترکیب رنگ زیبا و خیره کننده را برای روح دادن به محیط زندگی ببینیم شاید رنگ خون مان کمی بالا رود.

۱. ترکیب رنگ بنفش+زرد+سفید+سبز

Original_Jill-Werderitch-eggplant-color-palette_h.jpg.rend_.hgtvcom.1280.960

این ترکیب رنگ واقعا با وقار، شیک و آرام بخش است! از بنفش یا سفید به عنوان رنگ های اصلی یا مکمل استفاده کنید و زرد و سبز را چاشنی فضا کنید. بنفش پر رنگ یا ارغوانی از گذشته رنگی با شکوه و نشانه تجمل بوده است.

زرد رنگی خنده آور است اما زیاده روی در آن خسته کننده است. زرد را می توانید به شکل کوسن، پوف، گلدان و تابلو با هر ترکیب رنگی ست کنید.

RX-HGMAG011_Livingroom-Update-115-a-4x3.jpg.rend_.hgtvcom.1280.960-2

تناژ بنفش در تاثیر آن بر فضا خیلی موثر است. بنفش های روشن مانند عکس بالا آرامش و لطافت بیشتری دارند و خودمانی تر هستند و بنفش های تیره شکوه و تجملی پنهان دارند و رنگ های سنگینی هستند که باید در استفاده از آنها حرفه ای بود.

۲. ترکیب رنگ طیف های مختلف آبی + نارنجی

Original_Liz-Gray-Aqua-Orange-Color-Palette_h.jpg.rend_.hgtvcom.1280.960

رنگ آبی و نارنجی نیز در چرخه رنگ در مقابل هم قرار دارند و مکمل یکدیگر هستند. ترکیب آنها فضایی شاد و در عین حال راحت ایجاد می کند.

Jennifer-Dyer_Brack-Residence_Dining.jpg.rend_.hgtvcom.1280.853

ترکیب رنگ آبی و نارنجی در کنار وسایل چوبی و قهوه ای خوب ست می شود و فضایی گرم و دلچسب مانند خانه مادربزرگ ها ایجاد می کنند.

۳. ترکیب رنگ صورتی پر رنگ+بنفش پر رنگ+گلبهی پر رنگ+طوسی

Original_Farima-Alavi-whisper-gray-color-palette-beauty_h.jpg.rend_.hgtvcom.1280.960

رنگ های صورتی، گلبهی و بنفش به پر رنگی رنگ های بالا معمولا در تابستان مد می شوند. آفتاب گرم تابستان در کنار این رنگ ها انرژی ما را چندین برابر می کنند.

CI_HGTVHOME-gray-deluxe-living-room_h.jpg.rend_.hgtvcom.1280.960

از رنگ های صورتی و نارنجی پر رنگ در کوسن ها و قاب ها به میزان اندک استفاده کنید و در کنار آن رنگی خنثی مثل طوسی به کار ببرید، چرا که این رنگ های زیبا آنقدر جلوه گر هستند که می توانند تمام نگاه ما را به خود جلب کنند.

۴. ترکیب رنگ آبی+رنگ+زرد+فیلی

Original_Kayla-Kitts-Color-vs-Color-Lemon-Zest-Palette2_h.jpg.rend_.hgtvcom.1280.960

زرد درخشان و فیلی گرم در کنار سبز و آبی تازه، این ترکیب رنگ یک تعادل کامل بین گرم و سرد است. سبز و آبی طراوت و تازگی را به دکوراسیون می دهند و زرد و کرم گرما و راحتی را به آن اضافه می کنند تا ترکیبی بی نقص ساخته شود.

Original_Emerald-Green-Sara-Tuttle-Green-Slipcovered-Bench_h.jpg.rend_.hgtvcom.1280.960

اگر ترجیح می دهید دکوراسیون فضایتان ملایم تر باشد می توانید از رنک فیلی به عنوان رنگ اصلی و از سبز و آبی به عنوان مکمل و از زرد به عنوان چاشنی استفاده کنید.

۵. ترکیب رنگ طیف های مختلف آبی+رنگ سبز+رنگ سفید

Original_Briana-Mowrey-apple-green-color-palette_h.jpg.rend_.hgtvcom.1280.960

ترکیب فام های مختلف آبی با رنگ سبز و سفید، مثل یک قرص مسکن آرام بخش است. این ترکیب رنگ بسیار مناسب اتاق کودکان بیش فعال است که تمرکز و راحتی را برای آنها فراهم می کند. همچنین در مناطق گرم در تابستان مثل خانه های ساحلی ترکیب رنگ آبی و سفید و سبز بسیار جذاب می شود و حال و هوای ساحل را به داخل خانه می آورد.

Claire-Paquin_Overlook_Kid-Bedroom-Rug.jpg.rend_.hgtvcom.1280.853

اگر این ترکیب رنگ را می پسندید ولی می خواهید دکوراسیون تان کمی گرم تر باشد از رنگ سفید برای بیشتر قسمت ها استفاده کنید وسبز و آبی را در پرده ها، پارچه ها، فرش و کوسن ها به کار ببرید. می توانید برای اطمینان از پایین نبودن سطح انرژی اتاق چند تکه زرد رنگ هم به فضا اضافه کنید.

 

منبع: چیدانه

Tweet ۵ ترکیب رنگ خیره کننده در دکوراسیون منزل - تصویر 11
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه