استفاده درست از زیورآلات ظاهر شما را جذاب تر می کند و درخشندگی آن باعث بهتر دیده شدن صورتتان می شود، از این رو برای انتخاب زیور آلات مناسب باید نهایت دقت را به خرج دهید

گوشواره مناسب برای صورت شما!

 

استفاده درست از زیورآلات ظاهر شما را جذاب تر می کند و درخشندگی آن باعث بهتر دیده شدن صورتتان می شود، از این رو برای انتخاب زیور آلات مناسب باید نهایت دقت را به خرج دهید مثلا شکل و مدل طراحی گوشواره باید با بلندی موها و رنگ پوستتان متناسب باشد. همچنین گوشواره مناسب باید با فرم صورتتان همخوانی داشته باشد. برای انتخاب گوشواره مناسب ابتدا باید فرم صورت خود را بشناسید سپس گوشواره ای متناسب با آن انتخاب کنید.

به طور کلی ۸ نوع شکل صورت وجود دارد: صورتهای بیضی، گرد، کشیده، قلبی، لوزی، مربعی، مستطیلی و مثلثی شکل که به ترتیب به شرح هر کدام و نحوه انتخاب گوشواره مناسب برای هر کدام می پردازیم:

گوشواره مناسب برای صورت بیضی شکل:
به دلیل ساختار این نوع صورت ها می توانید از هر نوع گوشواره با هر طرح و مدلی استفاده کنید.

 

گوشواره مناسب برای صورت گرد شکل:
با استفاده از گوشواره های بلند گردی صورتتان کمتر به چشم می آید، گوشواره های اشکی بلند و گوشواره های لوستر شکل بهترین گوشواره برای صورتهای گرد است. گوشواره های بلند با اشکال هندسی ناموزون نیز می تواند گزینه مناسب برای صورتهای گرد باشد.
استفاده از گوشواره های کوچک مانند گوشواره های میخی، گوشواره های توپی شکل و گرد برای صورتهای گرد اصلاً مناسب نیست، گوشواره های حلقه ای گرد نیز برای چنین صورتها تصیه نمی شود.

 

گوشواره مناسب برای صورتهای کشیده:
گوشواره های میخی و گوشواره های دکمه ای برای صورت های کشیده گزینه مناسبی است زیرا توجهات را از کشیدگی صورت دور می کند. گوشواره های گرد نیز معمولاً جلوه خوبی به صورت های کشیده می دهد. اغلب از گوشواره های لوستر شکل برای صورتهای کشیده استفاده می کنند البته به شرط اینکه عرض گوشواره از درازای آن بیشتر باشد. گوشواره های بلند چند لایه ای نیز می تواند برای صورتهای کشیده مناسب باشد.

 

گوشواره مناسب برای صورتهای قلبی شکل:
این نوع صورت ها بالای صورت پهن و پایین آن نازک است. به این دلیل، مناسب ترین گوشواره، گوشواره ای است که در بالا نازک و در پایین پهن باشد مانند گوشواره های مثلثی معکوس یا گوش��اره های اشکی. گوشواره های حلقه ای گرد معمولاً برای اینگونه صورتها مناسب نیستند اما گوشواره های بیضی شکل می تواند خوب باشد.

 

گوشواره مناسب برای صورتهای لوزی شکل:
اگر هدف شما این است که چانه تان کمی عریض تر دیده شود باید از شکل های این گوشواره ها انتخاب کنید:

گوشواره های کوتاه و عریض،
گوشواره های اشکی کوچک و گلابی شکل،
گوشواره های مثلثی شکل،
گوشواره های بیضی شکل، و
گوشواره های میخی

گوشواره های مناسب برای صورتهای مربعی شکل:
در صورتهای مربعی شکل که خط چانه بزرگی دارند، گوشواره هایی مناسب است که توجهات را از چانه دور کند مانند گوشواره دایره ای شکل. در این صورتها نباید از گوشواره های مربعی شکل در هر سایز و اندازه ای استفاده کنید.

گوشواره های مناسب برای صورت های مستطیلی شکل:
در صورت های مستطیلی انتخاب گوشواره هایی که عرضشان بیشتر از طول آنهاست و یا گوشواره های گرد، از انتخاب گوشواره هایی با زاویه اشکی، حلقه ای و گوشواره هایی بیضی با لبه های منحنی بهتر است. توجه داشته باشید که اگر صورت مستطیلی شکل و موهای بلندی دارید گوشواره اشکی نباید از چانه اتان بلند تر یا عریض تر باشد.

گوشواره های مناسب برای صورت های مثلثی شکل:
برای این فرم صورتها بهترین انتخاب گوشواره های گرد است. گوشواره هایی که زوایای مشخص مثل مثلث، مربع و لوزی دارند انتخاب مناسبی نخواهند بود.

گرداوری شده توسط تهران ۹۸

 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه