دنیای تلخ و شیرین شکلات‌ها در دنیا، مخاطبان زیادی دارد و حجم قابل توجهی از فروش شکلات‌ها در دنیا، از طریق سایت‌های اینترنتی به فروش می‌رسد که در گزارش زیر، به شکلاتی‌ترین سایت‌های فارسی زبان اشاره می‌کنیم.

  مجله اینترنتی برترین ها
 
 
 
برترین ها - علی محمد آقازمانی: دنیای تلخ و شیرین شکلات‌ها در دنیا، مخاطبان زیادی دارد و حجم قابل توجهی از فروش شکلات‌ها در دنیا، از طریق سایت‌های اینترنتی به فروش می‌رسد که در گزارش زیر، به شکلاتی‌ترین سایت‌های فارسی زبان اشاره می‌کنیم.

هشدار: خواندن این گزارش برای افراد زیر 18 سال توصیه نمی‌شود!

گزارش برترین‌ها از شکلاتی‌ترین سایت‌های ایرانی

دنیای تلخ و شیرین و جذاب شکلات‌ها، بزرگ و کوچک نمی‌شناسد. شکلات را در کالاهای مختلفی می‌توان مشاهده کرد، مانند بستنی، کیک‌ها، شیرینی‌ها و برخی از غذاها و نوشیدنی‌ها. شکلات، مخاطبان جهانی دارد و بعید است در دنیای امروزی، افرادی را بتوان پیدا کرد که مثلاً ماهی یکبار، محصولات شکلاتی را میل نکرده باشند! بله! شکلات، از محبوب‌ترین چیزها برای خوردن در دنیای امروزی هست و قطعاً در فضای مجازی نیز، شکلات بازان، عالم خاص خود را دارند. شکلات بازهای اینترنت، به مناسبت‌های مختلف شکلات می‌خرند و شکلات هدیه می‌دهند.

 اکنون، اینستاگرام نیز به کمک طراحان شکلات و فروشندگان آن‌ها که در بسته‌ها و شکل‌های مختلف آن‌ها را عرضه می‌کنند، آمده است. خلاصه، دنیای شکلاتی شکلات بازان، دنیای جالبی است که کسب و کارهای زیادی تحت آن راه اندازی شده است. گزارش امروز سرویس دیجیتال برترین‌ها را اختصاص داده‌ایم به معرفی شکلاتی‌ترین سایت‌های ایرانی. با ما همراه باشید.

 گزارش برترین‌ها از شکلاتی‌ترین سایت‌های ایرانی

شکلات در اینترنت، مخاطبان زیادی دارد. علتش هم، مربوط به این موضع هست که در فضای وب، انواع مختلف شکلات، با طعم‌ها و رنگ‌ها و اندازه‌ها و بسته‌های مختلف، در دسترس مخاطبان است و آن‌ها می‌توانند از این تنوع محصولی شکلاتی اس��فاده کرده و سفارش خرید بدهند و در هر نقطه دنیا، از خرید خود استفاده کنند. بعضی وقت‌ها، بسته‌ها و تزیینات جانبی شکلات‌ها برای هدیه دادن به دوست و آشنا، اهمیت بیش‌تری از خود شکلات پیدا می‌کند که مراسم اعیاد ملی و بین‌المللی نیز، در داغ تر شدن تنور شکلات بازان، می‌افزاید. برخی از شکلات‌ها، به دلیل برند آن‌ها مانند گودیوا، گران هستند و هر کسی سمت خرید آن‌ها نمی‌رود. بعضاً، برندهای شکلات هم طبقه بندی دارد.

 
گزارش برترین‌ها از شکلاتی‌ترین سایت‌های ایرانی

(تصویری از شکلات‌های لوکس و گران)

همین گودیوایی که عرض شد، دارای تنوع بسیار زیادی در طراحی و ساخت شکلات می‌باشد که طرفداران بسیاری در ایران و جهان دارد.
 
گزارش برترین‌ها از شکلاتی‌ترین سایت‌های ایرانی

(تصویری از 30 طرح مختلف شکلات گودیوا)

بعضی از بسته‌های شکلات حتی به بالای 200 دلار هم می‌رسد که نشان می‌دهد شکلات برای شکلات بازها، عین سهم برای بورس بازها، اهمیت دارد!
 
گزارش برترین‌ها از شکلاتی‌ترین سایت‌های ایرانی

(طراحی از گران‌ترین شکلات‌های دنیا)

در دنیای کسب و کار ایرانی نیز، ده‌ها سایت فارسی برای معرفی، عرضه و فروش و حتی ساخت شکلات، طراحی و راه اندازی شده است که شماری از آن‌ها را در ادامه بررسی می‌کنیم.

1-    سایت شکلاتی چیچک - http://www.chichak.com

چیچک، دوست بزرگ و کوچک! عنوان یکی از پرتال‌های فعال در زمینه معرفی و فروش شکلات به مخاطبان ایرانی در فضای مجازی است. سایت چیچک دات کام، مخاطبان زیادی دارد و به همین خاطر، رتبه بالایی در موتورهای جست و جو در حوزه شکلات به خود اختصاص داده است.

 گزارش برترین‌ها از شکلاتی‌ترین سایت‌های ایرانی

(تصویر ایندکس سایت چیچک – تیر 94)

سایت چیچک، متعلق به شرکت ایران شکلات می‌باشد که در زمینه طراحی، ساخت و تولید شکلات‌های متنوع در کشور، یکی از برندها و فعالان اصلی این عرصه به شمار می‌رود. یکی از قابلیت‌های خوب سایت، معرفی ده‌ها طرح و مزه شکلات‌های چیچک و هم چنین، ارائه مطالب آموزشی و تخصصی درباره ساخت و مصرف شکلات برای قشرهای مختلف سنی می‌باشد که بر غنای اطلاعاتی سایت افزوده است. سایت در بخش انگلیسی نیز، تا حدودی این موارد را اشاره کرده است. اگر می‌خواهید طیف گسترده ای از شکلات‌های طعم دار در بسته بندی‌های مختلف را مشاهده کنید، این سایت را در ایران به شما پیشنهاد می‌کنیم. قابل ذکر است که چیچک، در خارج از ایران نیز مخاطبان زیادی دارد.


2-    سایت شکلاتی شامونه t-kiana.com/chocolate

سایت شامونه، از دیگر سایت‌های فعال در زمینه معرفی شکلات‌های جالب در بسته‌های مختلف می‌باشد که بیشتر افرادی که قصد هدیه شکلات را دارند از این پرتال می‌توانند استفاده کنند.
 
گزارش برترین‌ها از شکلاتی‌ترین سایت‌های ایرانی

(تصویر ایندکس سایت شکلاتی شامونه)

در این سایت، شکلات‌هایی با طعم و حتی بسته بندی‌های مختلف ارائه شده است که افراد می‌توانند بر اساس سلیقه و فردی که قصد دارند به آن هدیه بدهند، نسبت به سفارش اقدام کنند. هدیه‌های مخصوص شامونه، پیشنهاداتی خاص برای شماست که جالب توجه است.


3-    فروشگاه اینترنتی قصر شکلات - www.ghsh.ir

برای معتادان شکلات، قصر شکلات می‌تواند موضوعات و مطالب جالبی داشته باشد که آن‌ها را با دنیایی از طعم‌ها و رنگ‌ها و بسته بندی‌های مختلف شکلات پیوند می‌دهد.

 گزارش برترین‌ها از شکلاتی‌ترین سایت‌های ایرانی

(ایندکس قصر شکلات)

قصر شکلات، پرتالی است که علاوه بر معرفی شکلات‌ها و آبنبات‌ها و قهوه‌های مختلف برای کاربرانش، قرعه کشی هم بعضاً برگزار می‌کند و درباره شکلات، مطالب عمومی نیز منتشر می‌کند.


4-    دنیای شکلاتی شونیز دات کام - www.shoniz.com

شونیز دات کام، عنوان برند معروف شکلات در ایران است که در پرتال خود، شکلات با طرح‌ها و بسته بندی‌ها و طعم‌های مختلف ارائه می‌شود.
 
گزارش برترین‌ها از شکلاتی‌ترین سایت‌های ایرانی

(تصویر ایندکس سایت شکلاتی شونیز)

شونیز در داخل و خارج از کشور مخاطب دارد و پرتال را نیز به زبان عربی هم ارائه کرده است. کیک و تافی و آدامس و اسنک و به طور کل محصولات تنقلاتی شونیز، در این سایت برای علاقمندان به این برند، ارائه شده است. شرکت صنعتی داداش برادر با 40 سال سابقه فعالیت در صنعت شیرینی – شکلات، با 3800 نفر پرسنل متعهد و متخصص، با بکارگیری آخرین تکنولوژی مطرح دنیا و مرغوب‌ترین مواد اولیه، اقدام به تولید انواع شکلات، کره کاکائو، پودر کاکائو، کیک، بیسکویت، ویفر، تافی، آبنبات، آدامس و اسنک می‌نماید. شونیز دات کام را برای خرید شکلات‌های خوب، فراموش نکنید!


5-    شکلات مرداس دات کام. merdaschocolate.com

شکلات مرداس دات کام، نام زیاد شناخته شده ای نیست، اما برای دنیای شکلات بازها، می‌تواند فرصتی برای تست و بررسی باشد!
 
گزارش برترین‌ها از شکلاتی‌ترین سایت‌های ایرانی

(تصویر ایندکس پرتال شکلات مرداس دات کام)

مرداس شکلات دات کام، تنها پرتالی برای ارائه محصولات شکلاتی نیست، بلکه برایان دسته از مخاطبانی که دوست دارند شکلات را در بسته‌های خیلی خاص و جدید و جالب در اختیار داشته باشند، پیشنهادهای وسوسه کننده ارائه می‌کند.

 گزارش برترین‌ها از شکلاتی‌ترین سایت‌های ایرانی
(تصویر بخش جعبه‌های کادویی شکلات مرداس دات کام)

طرح‌های جالبی برای بسته‌های شکلاتی ارائه شده است که طرح پاییز، موزیک، توریست، ملل و الماس، از آن جمله است. مثلاً طرح قلبان در زیر ارائه شده است.

 گزارش برترین‌ها از شکلاتی‌ترین سایت‌های ایرانی

(تصویر طرح بسته‌های قبلی در شکلات مرداس)

در طرح الماس، شکلات‌های یک طبقه و دوطبقه نیز ارائه شده است که طرح‌های خلاقانه ای برای معتادان شکلات و هدیه بازها به شمار می‌رود.
 
گزارش برترین‌ها از شکلاتی‌ترین سایت‌های ایرانی

(طرح الماس شکلات مرداس دات کام)

معتادان دنیای شکلات، بد نیست این سایت را در نظر داشته باشند. برای مراسم خاص!، این جور پرتال‌ها، می‌تواند راهنما و راه حل خوبی باشند. سایت مرداس، سایت تعاملی خوبی است که به 3 زبان راه اندازی و در اختیار علاقمندان به دنیای شیرین شکلات است.


6-    شکلات فرمند www.farmand.ir

فرم‌اند، یکی از برندهای مطرح شکلات در کشور است که از آن زیاد شنیده‌ایم. فرم‌اند محصولات دیگری هم دارد که شاید کیک بازها، با ویفر شکلاتیان بیش تر آشنا باشند.

 گزارش برترین‌ها از شکلاتی‌ترین سایت‌های ایرانی

(تصویر ایندکس سایت فرم‌اند)

فرم‌اند، ده‌ها نوع شکلات در بسته‌ها و طعم‌های مختلف دارد که اطلاعات کاملان در این پرتال ارائه شده است.
 
گزارش برترین‌ها از شکلاتی‌ترین سایت‌های ایرانی

(تصویری از شکلات‌های فرم‌اند)

این سایت بیش تر ویترین الکترونیکی معرفی محصولات شرکت ایرانی فرم‌اند هست و امکان خرید دران مهیا نیست و 2 زبانه می‌باشد.


7-    به شهر آ نباتی خوش آمدید http://candycity.ir

شهر شکلات، نان پرتال جدیدی است که مدتی به دنیای شکلاتی سایت‌های فارسی زبان در اینترنت پیوسته است. این پرتال تلاش می‌کند تا دنیای رنگی معتادان شکلات را رنگی تر کرده و پیشنهادات وسوسه انگیزی به آن‌ها ارائه کند.

گزارش برترین‌ها از شکلاتی‌ترین سایت‌های ایرانی 

(تصویر ایندکس سایت کندی سیتی)

شهر شکلات، فرصتی برای مشاهده برندها و طرح‌ها و طعم‌های مختلف شکلات در یک پرتال جامع فارسی در این حوزه می‌باشد که مخاطبان خاص خود را دارد. اگر شما به دنبال موضوعات مربوط به شکلات مثلاً نحوه درست کردن قهوه روی گاز خانه هستید، این پرتال مطالب تکمیلی را هم برای معتادان شکلات ارائه کرده است که جالب توجه می‌باشد. پرداخت الکترونیکی در سایت هنوز راه اندازی شده است، اما شهر آبنباتی ما، می‌کوشد تا پیشنهادات وسوسه انگیزی را به مخاطبان فارسی ارائه کند.

از شهر آبنباتی خداحافظی می‌کنیم تا به شهر شکلات وارد بشیم...


8-    به شهر شکلات خوش آمدید - shahreshokolat.com

شهر شکلات، یکی دیگر از سایت‌های فعال در زمینه معرفی محصولات و بسته‌ها و طعم های فریبنده شکلات در ایران است که در نشانی شهر شکلات دات کام بارگذاری شده است. البته هنوز این پرتال به طور کامل بارگذاری نشده است.

گزارش برترین‌ها از شکلاتی‌ترین سایت‌های ایرانی 

(تصویر ایندکس شهر شکلات)

شهر شکلات، در واقع نام مرکز پخش عمده شکلات در تهران است که برای پایتخت‌نشینان خوش نشین، نامی آشناست.
 
گزارش برترین‌ها از شکلاتی‌ترین سایت‌های ایرانی


9-    باراکا شکلات barakachocolate.com

بارکا شکلات، یکی دیگر از برندهای مطرح شکلات در ایران هست که در پرتال باراکا شکلات دام کام، به معرفی محصولات مختلف خود در زمینه شکلات و محصولات مرتبط پرداخته است. رکت رضوان شکلات با هدف ارائه بهترین خدمت به مشتریان و مصرف کنندگان ارجمند ایرانی، با بهره گیری از مواد اولیه مرغوب، تکنولوژی تولید کارآمد، سرمایه‌های انسانی بهره ور اقدام به تولید بیش از ۴۰ نوع محصول مختلف نموده است

گزارش برترین‌ها از شکلاتی‌ترین سایت‌های ایرانی 

(تصویر ایندکس باراکا شکلات)

شکلات‌های باراکا موفق شده است در جشنواره‌ها و همایش‌های مختلف، گوی سبقت را از قبا برباید. شکلات دست ساز طرح آب رنگ باراکا، یکی از فریبنده‌ترین محصولات این شرکت است.

گزارش برترین‌ها از شکلاتی‌ترین سایت‌های ایرانی
 
(تصویر طرح‌های مختلف شکلات‌های جدید باراکا)

باراکا یک برند مطرح شکلات ایران در خارج از کشور نیز به شمار می‌رود. رضوان شکلات را در این نشانی دنبال کنید. http://rezvanchocolate.com/En/
 
گزارش برترین‌ها از شکلاتی‌ترین سایت‌های ایرانی


10-    شکلاتی دات آی آر www.chocolati.ir

سایت شکلاتی دات آی آر، از پرتال‌های جدید فعال در زمینه فروش و معرفی محصولات شکلاتی به جامعه شکلات بازهای ایران در فضای مجازی می‌باشد که مخاطبان خاص خود را دارد. این سایت، در واقع یک سایت رسمی فروش شکلات می‌باشد که بازوی فروش اینترنتی گسترده محصولات باراکا را شامل می‌شود.

گزارش برترین‌ها از شکلاتی‌ترین سایت‌های ایرانی 

(تصویر ایندکس شکلات دات آی آر)

سایت دارای نماد اعتماد الکترونیک است و افراد می‌توانند محصولات شکلاتی مورد نیاز را مستقیماً از سایت سفارش دهند. بخش شکلات‌های دست ساز این فروشگاه، برای افرادی که سلیقه‌های special دارند، پیشنهادات خوبی دارد!


11-    بفرمایید تنقلات در تنقلات دات کام! tanagholat.com

سایت تنقلات، سایتی است با 5 سال سابقه که به موضوع معرفی تنقلات مورد علاقه کاربران وب می‌پردازد و دسته بندی شکلات‌های جالبی هم ارائه کرده است. گروه تنقلات با تکیه بر تجربیات گذشته خود در صنعت مواد غذایی، بعد از 3 سال تحقیقات مداوم در زمینه بازار تجارت الکترونیک در دنیا و ایران و جستجوی راهکارهای بومی سازی فروش الکترونیک مواد غذایی در ایران، در پاییز سال 1389 سایت تنقلات را راه اندازی نمود. برای قشرهای سنی مختلف و رژیم‌های غذای کاربران، محصولات شکلاتی مختلف و پیشنهادات جالبی این سایت ارائه کرده است که در توسعه کارآفرینی دیجیتالی شکلاتیان مؤثر بوده است!

 گزارش برترین‌ها از شکلاتی‌ترین سایت‌های ایرانی

(تصویر ایندکس سایت فروشگاه اینترنتی تنقلات)


12-    کافه شکلات cafechokolat.ir

برای معتادان شکلات که علاقمند هستند تا درباره شیرینی پزی و آشپزی‌های شکلاتی، سایت کافه شکلات، می‌تواند مرجع خوبی باشد. البته ما در آینده، سایت‌های آشپزی و شیرینی ایرانی و خارجی مختلفی را به مخاطبان عزیز خود معرفی می‌کنیم. کافه شکلات را یکی از کاربران ایرانی اینترنت راه اندازی کرده است و نظرات و مطالب خود را درباره دنیای آشپزی و دسر و شکلات در اختیار مخاطبان قرار داده است که به نظر می‌رسد مخاطب خوبی هم در این مدت، جمع کرده است.

گزارش برترین‌ها از شکلاتی‌ترین سایت‌های ایرانی 

(تصویر ایندکس سایت کافه شکلات)

این پرتال، حالت وبلاگی دارد و مطالب متنوعی دران در دسترس می‌باشد.


13-    شوکو مات http://www.shokomart.com

سایت شوکو مات، از دیگر پرتال‌های فعال در زمینه شکلات در ایران است. امکان خرید اینترنتی شکلات در آن وجود دارد و نماد اعتماد الکترونیک را دارا می‌باشد.
 
گزارش برترین‌ها از شکلاتی‌ترین سایت‌های ایرانی

(تصویر ایندکس سایت شوکو مات)

معرفی و فروش انواع شکلات، قهوه، شیرینی، دسر، از جمله بخش‌های این پرتال می‌باشد.

راستی فرق کاکائو و شکلات را می دانید؟

گیاه کاکائو دارای غلافی است که دانه‌های کاکائو در داخل آن قرار می‌گیرند. این دانه‌ها پس از به عمل آمدن به دو بخش مجزا تقسیم می‌شوند. بخش اول ماده سفیدرنگ چربی است که کره کاکائو نام دارد. بخش دوم هم ماده سیاه‌رنگی هست که کاکائو نام دارد. در حقیقت همه ویژگی‌های مثبت از جمله ماده آنتی‌اکسیدان فلاونول، مربوط به این ماده سیاه‌رنگ تلخ است. پس وقتی از ویژگی‌های مثبت یک شکلات حرف می‌زنیم باید ببینیم در ساختار آن چقدر از این ماده سیاه‌رنگ مفید به کار رفته است.

اگر شکلات با استفاده از کره کاکائو درست شود شکلات سفید نام می‌گیرد که طبعاً فاقد کاکائو و از این فواید بی‌بهره است. شکلاتی هم که با استفاده از کاکائو تهیه شود شکلات سیاه یا تلخ نامیده می‌شود، اما شکلات‌هایی که امروزه بیش از همه طرفدار دارند در حقیقت از نوع سومی هستند با نام شکلات‌های شیری. این نوع از شکلات‌ها از ترکیب مقادیر مختلفی از کاکائو با پودر شیر و شکر به دست می‌آیند. معمولاً درصد کاکائو در این شکلات‌ها حدود ۲۰ درصد است و باقی آن‌ها را موادی مثل شکر، اسیدهای چرب اشباع و ترنس و سایر افزودنی‌ها تشکیل می‌دهند که بیش از فایده، دارای ضررند.

پس دقت داشته باشد وقتی از فواید شکلات حرف می‌زنیم در حقیقت داریم از کاکائو صحبت می‌کنیم.

همان طور که مشاهده کردید، دنیای شکلاتی سایت‌های ایرانی، دنیای جذاب و پر مخاطب است. این مخاطب پذیری، سبب شده است تا برخی از افراد خلاق، صفحاتی در شبکه‌های اجتماعی راه اندازی کنند و از طریقان، به معرفی و فروش بسته‌های جالب و جذاب شکلات بپردازند که البته مخاطبان زیادی هم دارند. چون مخاطبان این شبکه‌ها، معمولاً افراد جوان و نوجوان هستند. اگر قصد دارید در این زمینه فعالیت کنید و کسب و کار شکلاتی داشته باشید، فرصت و بستر برای فعالیت در این عرصه زیاد هست. برخی از این صفحات، بیش از 80 هزار فالوور و لایک دارند. باور می‌کنید 1؟!

فیلم چارلی و کارخانه شکلات سازی را یادتونه/؟اوجولات را چطور؟اگر می‌خواهید شکلات را با ورق‌های طرح دار تزیین کنید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً این ویدئو جالب را مشاهده کنید


کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه