اغلب اوقات به لکه های چربی روی کابینت ها توجهی نمیشه و بهشون اجازه داده میشه تا خودنمایی کنن. این جرم ها اگه برای یه مدت طولانی باقی بمونن میتونن به چوب کابینت ها آسیب بزنن.

اغلب اوقات به لکه های چربی روی کابینت ها توجهی نمیشه و بهشون اجازه داده میشه تا خودنمایی کنن. این جرم ها اگه برای یه مدت طولانی باقی بمونن میتونن به چوب کابینت ها آسیب بزنن. با اینکه این لکه خیلی ناخوشایند به نظر میرسن اما به راحتی پاک میشن. اول از ملایم ترین روش ها استفاده کنین و اگه لازم بود به سمت راه حل های موثر تر حرکت کرده تا بهترین فرمول رو برای این وضعیت پیدا کنین.

چگونه لکه های چربی را از کابینت های آشپزخانه پاک کنید؟

اول راحتترین راه حل رو امتحان کنین
۲ قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی رو با ۲ فنجان آب گرم مخلوط کرده و کابینت ها رو با یه دستمال تمیز پاک کنین. منطقه ای رو که تمیز کردین با یه اسفنج بشورین و با یه حوله خشک کنین.

جوش شیرین رو بیروین بیارین
جوش شیرین رو روی پارچه مرطوب بپاشین و کابینت رو تمیز کنین. بعد با یه اسفنج شستشو بدین و با یه حوله تمیز خشکش کنین.

سرکه سفید برای همه تمیزکاریا موثرترین راه حله
یه فنجان سرکه سفید رو به ظرفی که مایع ظرفشویی و آب رو مخلوط کرده بودین اضافه کنین. در این مخلوط دو فنجان آب، دو قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی و یک فنجان سرکه سفید وجود داره.

بوراکس غالبا میتونه نجات بخش باشه
اگه میخواین با شدت بیشتری با لکه ها مقابله کنین، نصف فنجان بوراکس به مخلوط مایع ظرفشویی، آب و سرکه سفید اضافه کنین. تمیز کردن با پارچه نرم رو تکرار کرده و با یه پارچه، خشکش کنین.

در پایان کار، روغن میتونه کابینت ها رو برق بندازه
کار تمیز کردن کابینت ها رو با مقدار کمی روغن پرتقال یا روغن لیمو تموم کنین تا کابینت هاتون برق بیفته.

منبع: نوین زی

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه