عرض استاندارد یه انباری لباس حداقل ۵ فوت هست، اما ممکنه تا ۸ فوت یا بیشترم برسه.

چه اندازه ای برای یک انباری لباس ( کمد بزرگ لباس ) مناسب است؟

معرفی
انباری لباس معمولا بزرگتر از یه کمد لباسه. فایدش اینه که لباسای بیشتری داخلش جا میشه و دسترسی به لباسا بهتره. کمدای لباس هرچی بزرگتر باشن درشون هم باید بزرگتر باشه. در صورتی که انباری لباس فقط یه در کوچیک برای دسترسی به همه چیز کافیه. این باعث میشه دستتون برای چیدمان مبلا و وسایل خونه بازتر باشه. بنابراین چه اندازه ای برای یه انباری لباس مناسب تره؟

عرض استاندارد
عرض استاندارد یه انباری لباس حداقل ۵ فوت هست، اما ممکنه تا ۸ فوت یا بیشترم برسه. در ۵ فوت، انباری لباس به اندازه کافی گسترده هست که شامل مجموعه ای از میله های انباری با ۲۴ اینچ حداقل عرض برای لباسای آویزان و ۳ متر فضا برای راه رفتنه. بیشتر مردم به ۳ متر فضا برای راه رفتن و حرکت در اطراف اون به راحتی نیاز دارن. هر نوع فضای کوچیکی که بیش از حد تنگ باشه نمیتونه انباری لباس باشه. این فضا به اندازه تعداد کمی لباس جا داره.

طول استاندارد
بیشتر انباری های لباس که که عرض ۵ یا ۶ فوت دارن، طولشون هم حداکثر ۵ یا ۶ فوت هست. این به اون معنیه که فضا در کل یه مربع به اندازه ۶ فوت هست. با این ابعاد، اتاقی میشه که دو سری میله دو تایی روی یه دیوار هست و یه سری میله دوتایی در طول دیوار و قفسه های بزرگتر در امتداد اون. اگه به فضای زیادی برای لباس نیاز دارین، میتونین در هریک از سه دیوار در کنار دیواردر ورودی میله اضافه کنین.

انبارهای لباس بزرگتر
اگه انبار لباس برای دونفر طراحی میکنین، سایز متوسط براشون کوچیکه. در بیشتر موارد، مردم لباسای زیادی برای آویزون کردن و همچنین لباسایی هم برای تا کردن و گذاشتن در قفسه ها دارن. تو این مورد کمدهایی که حداقل ۵ فوت عرض و ۸ تا۱۲ فوت طول دارن مناسبترن. با ابعادهایی مثل این، فضا برای تقسیم بین میله های انباری و قفسه آسونه. هرکس میتونه یه میله آویز شخصی و مجموعه از قفسه داشته باشه.

طرح و سایز قفسه
بیشتر انبارهای لباس مجموعه ای دوتایی از میله ها و آویزهایی با ابعاد ۸۰ و ۴۰ اینچ از کف زمین دارن. اینا معمولا برای آویزون کردن لباسا استفاده میشه. لباسای بلند ممکنه روی میله دیگه ای که ۷۲ اینچ از زمین فاصله دارن آویزون بشن. فضا به مجموعه ای از قفسه ها تقسیم میشه – اولی ۱۸ اینچ از سطح زمین فاصله داشته باشه و اینکه ۱۵ اینچ از هم فاصله داشته باشن. قفسه نهایی در بالای میله معمولا خرت و پرتایی مثل وسایل ورزشی یا کتابارو نگه میداره. این طرح مجموعه ای متنوع از فضای نگهداری برای هر صاحب خونه ای فراهم میکنه.

منبع: نوین زی

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه