برخی از افراد مشهوری که اکنون می شناسیم و شاید از طرفداران آنها هم باشیم، پیش از شهرت بی خانمان بوده اند و در فقر مالی زندگی می کرده اند. دانستن این مساله و آشنایی با زندگی آنها این خوبی را دارد که تلاش و اراده انسان را بیشتر می کند.

مجله اینترنتی برترین ها
 
 
 
 
برترین ها - ترجمه از فروغ بیداری:برخی از افراد مشهوری که اکنون می شناسیم و شاید از طرفداران آنها هم باشیم، پیش از شهرت بی خانمان بوده اند و در فقر مالی زندگی می کرده اند. دانستن این مساله و آشنایی با زندگی آنها این خوبی را دارد که تلاش و اراده انسان را بیشتر می کند. وقتی آدم می بیند از هیچ هم می توان به همه جا رسید و بزرگ و مشهور و پولدار شد، کلی انرژی می گیرد تا در زندگی خودش تغییراتی ایجاد کند و موفقیت و پیشرفت بیشتری برای خود رقم بزند.

شاید دیدن نام برخی از این افراد برایتان عجیب باشد اما متوجه خواهید شد این انسانها چه دید بلند و اراده قوی ای داشته اند و اکنون در جایگاهی که واقعا شایسته آن هستند، نشسته اند.  

Shania Twain

شانیا تواین به همراه خانواده اش در پناهگاهی در تورنتو زندگی کرده است و به قدری فقیر بوده اند که توان تهیه غذا هم نداشته اند. او برای تامین پول برای ملزومات زندگی، به کمک خانواده اش از سن 8 سالگی در کافه ها خوانندگی می کرد.

24 فرد مشهور که قبلا بی خانمان بوده اند

تواین یک خواننده و آهنگ‌ساز کانادایی در سبک‌های کانتری و پاپ است. سومین آلبوم وی Come on Over پرفروش‌ترین آلبوم همهٔ دوران‌ها به وسیلهٔ یک خوانندهٔ زن و نیز در تاریخ موسیقی کانتری است. او تنها خوانندهٔ زنی است که سه آلبومش به گواهی الماس از طرف مؤسسهٔ آرآی‌ای‌ای دست یافته، و نیز پرفروش‌ترین خوانندهٔ کانادایی است که هر سه آلبوم استودیویی‌اش از طرف سی‌آرآی‌ای (یا انجمن صنعت ضبط کانادا) به گواهی دوبار الماس نائل آمده‌اند.

 او تا کنون پنچ جایزهٔ گرمی، و ۲۷ جایزهٔ آهنگ‌سازی را از طرف بی‌ام‌آی دریافت کرده و تاکنون بیش از هفتاد و پنج میلیون نسخه از آلبوم‌هایش که ۴۸ میلیون آن در ایالات متحده بوده، به فروش رفته‌است.


Sean Parker

24 فرد مشهور که قبلا بی خانمان بوده اند

شان پارکر موسس سایت اشتراک فایل نپستر و اولین مدیر سایت فیسبوک است. او تا پیش از Napster خانه ای برای زندگی نداشت.


Cary Grant

24 فرد مشهور که قبلا بی خانمان بوده اند

هنگامی که کری 10 ساله بوده پدرش او و مادرش را رها می کند و می رود. به همین دلیل، او بیشتر دوران کودکی خود را در کوچه ها می خوابیده است.

آرچیبالد الک لیچ بازیگر آمریکایی انگلیسی بود. او از سوی انستیتوی فیلم آمریکا در سال ۱۹۹۹ در رده دوم برترین هنرپیشگان مرد تاریخ سینما قرار داد. او در پی بازی در فیلم‌هایی چون داستان فیلادلفیا، شمال از شمال غربی، بدنام و گرفتن یک دزد دارای شهرت فراوانی بود.
جایزه اسکار افتخاری چهل و دومین مراسم آکادمی جوایز به وی اهدا شد.


Col. Harland Sanders

کلنل ساندرز نیز بیشتر عمر خود را بی خانمان بوده است. او و همسرش هنگامی که او در تلاش برای ثبت منوی مرغ خود بوده است، شب ها در ماشین می خوابیده اند.

24 فرد مشهور که قبلا بی خانمان بوده اند

کلنل هارلند دیوید ساندرز، کارآفرین آمریکایی و موسس رستوران مرغ سوخاری کنتاکی است. ساندرز معروف در ۱۸۹۰ در ایالت ایندیانا متولد شد و مشاغل مختلفی را از جمله فروشندگی، کارمندی بیمه، کار در مزرعه و پمپ بنزین انجام داد. در ۴۰ سالگی یعنی ۱۹۳۰ کارش را با یک رستوران کوچک بین راهی در اتاقکی در یک پمپ بنزین شروع کرد و از ابتدا خودش سر آشپز و صاحب امتیاز بود. او به زودی معروف شد و در سال ۱۹۳۶ فرماندار ایالت به او لقب افتخاری کلنل داد. در ۱۹۳۷ یک متل شیک در کنار مجموعه رستورانش ساخت. در ۱۹۴۰ اولین دستور مرغ کنتاکی را خلق کرد.


Sam Worthington

24 فرد مشهور که قبلا بی خانمان بوده اند

ساموئل هنری جی «سم» ورتینگتون تا پیش از فیلم آواتار و فروش بالای این فیلم، این هنرپیشه استرالیای در ماشین خود می خوابیده و خانه نداشته است.


William Shatner

این هنرپیشه هم تا پیش از Star Trek در وانت خود می خوابیده است.

24 فرد مشهور که قبلا بی خانمان بوده اند

ویلیام آلن شاتنر، زادهٔ ۲۲ مارس ۱۹۳۱ مونترال، کبک بازیگر، نویسنده و نوازنده کانادایی است. وی بیش از هر چیز بخاطر ایفای نقش کاپیتان جیمز کرک در مجموعهٔ تلویزیونی پیشتازان فضا مشهور است. او ابتدا از ۱۹۶۶ تا ۱۹۶۹ و در مجموعهٔ تلویزیونی این نقش را ایفا کرد و سپس در هفت فیلم سینمایی. شاتنر تا بحال سه کتاب دربارهٔ تجربیاتش در ایفای نقش جیمز کرک نوشته است. او اکنون بازیگر بوستون لیگال است.

شاتنر به عنوان نویسنده، تهیه کننده، کارگردان و نوازنده نیز فعالیت کرده است. وی حتی با رسیدن به سن هفتاد سالگی نیز موفق است و در ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ برای دو سال پیاپی برندهٔ جایزهٔ امی شد.


Kelly Clarkson

کلی براین کلارکسون (متولد ۲۴ آوریل ۱۹۸۲) خواننده‌ی آمریکایی سبک پاپ راک، آهنگساز، ترانه سرا، بازیگر و برنده فصل ۱ امریکن آیدل می‌باشد.  او تا پیش از اینکه در آمریکن آیدل برنده شود، در ماشین می خوابیده است.

24 فرد مشهور که قبلا بی خانمان بوده اند

وی کار خود با کمپانی «آرسی‌ای» را پس از برنده‌شدن در فصل اول برنامه تلویزیونی «آمریکن آیدل» در سال ۲۰۰۲ آغاز کرد. او با انتشار اولین آلبوم موسیقی خود با نام سپاس‌گزار در سال ۲۰۰۲ دراصل خود را به عنوان یک خوانندهٔ سبک پاپ عرضه کرد.

کلارکسون با فروش بیش از 10.2 میلیون آلبوم موسیقی در آمریکا و بیش از ۲۰ میلیون آلبوم در سراسر جهان، موفق‌ترین برندهٔ مسابقهٔ امریکن آیدل از لحاظ تعداد فروش به حساب می‌آید. همچنین بر طبق گزارش Nielsen SoundScan کلارکسون در بین ۲۰۰ هنرمندی که بیشترین تعداد فروش آلبوم موسیقی را داشته‌اند، در رتبهٔ ۱۸۷ قرار دارد.


David Letterman

24 فرد مشهور که قبلا بی خانمان بوده اند

دیوید مایکل لترمن (زاده ۱۲ آوریل ۱۹۴۷) یک کمدین و مجری تلویزیونی آمریکایی است. هنگامی که در سال 1975 میلادی به لس آنجلس نقل مکان می کند، در ماشین خود می خوابیده است تا اینکه شروع به نوشتن لطیفه برای کمدین مشهور آمریکا یعنی جیمی واکر شد.


Jim Kramer

24 فرد مشهور که قبلا بی خانمان بوده اند

هنگامی که دزد به خانه او زد و همه چیز را به سرقت برد، او دیگر چیزی نداشت و مجبور بود در ماشین خود بخوابد. اکنون یکی از مشاوران برتر مالی است که به مردم می گوید چگونه پول های خود را سرمایه گذاری کنند.


Benjamin Franklin

فرانکلین در خیابان ها می خوابیده تا اینکه خانواده همسرش او را پیدا و از او مراقبت می کنند.

24 فرد مشهور که قبلا بی خانمان بوده اند

بنجامین فرانکلین (متولد ۱۷ ژانویه ۱۷۰۶، درگذشته ۱۷ آوریل ۱۷۹۰) یکی از پدران بنیانگذار ایالات متحده است. فرانکلین یک دانشمند، نویسنده برجسته و چاپخانه‌دار، طنزنویس، نظریه‌پرداز سیاسی، سیاستمدار، رئیس پست، مخترع، فیزیکدان، فعال مدنی و دیپلمات بود. به عنوان یک دانشمند، او یکی از چهره‌های بزرگ در روشنگری آمریکا و تاریخ فیزیک برای کشف‌هایی که کرده بود و نظریه‌هایش در مورد برق است. میله برق گیر، عینک دو کانونی، اجاق گاز فرانکلین، کیلومتر شمار اتومبیل، و شیشه آرمونیکا از اختراعات او هستند. همچنین او نخستین کتابخانه عمومی در امریکا و نخستین ایستگاه آتش‌نشانی پنسیلوانیا را ایجاد کرد.

زندگی رنگارنگ او و میراث دستاوردهای علمی و سیاسیش، و لقب یکی از تأثیرگذارترین پدران آمریکا، همگی خود را در گرامی داشتن یاد او در سکه‌ها و اسکناس‌ها؛ کشتی‌های جنگی؛ اسم بسیاری شهرها، روستاها، مراکز آموزشی و شرکت‌ها بیش از ۲۰۰ سال پس از مرگش زنده نگه داشته است.


Kurt Cobain

24 فرد مشهور که قبلا بی خانمان بوده اند

کرت دانلد کوبین (۲۰ فوریهٔ ۱۹۶۷-۵ آوریل ۱۹۹۴) موسیقی‌دان راک اهل آمریکا است که بیشتر به‌عنوان خواننده، نوازندهٔ گیتار، ترانه‌سرای اصلی و بنیانگذار گروه گرانج نیروانا شناخته شده‌است. از کرت کوبین به‌عنوان «صدای نسل‌اش» یاد می‌کنند. او تا پیش از شهرت شب ها زیر پل یا اتاق انتظار بیمارستان ها و درمانگاه ها می خوابیده است.


Dr. Phil McGraw

24 فرد مشهور که قبلا بی خانمان بوده اند

دکتر فیل هم بی خانمان بوده و در ماشین یا اتاق های ارزان قیمت ئ بی امکانات جنوب شهر می خوابیده است.


Suze Orman

24 فرد مشهور که قبلا بی خانمان بوده اند

اورمن در سال 1973 میلادی به مدت 4 ماه در ماشین خود می خوابیده است اما در همان حال به دیگران مشورت مالی می داده است. دارایی کنونی او 25 میلیون دلار است.


Drew Carey

24 فرد مشهور که قبلا بی خانمان بوده اند

درو کری، یک هنرپیشه، و خواننده اهل ایالات متحده آمریکا است. او حدود 18 ماه در ماشین خود می خوابیده تا اینکه توانسته در برنامه های تلویزیونی برای خود کاری جور کند. از فیلم‌ها یا برنامه‌های تلویزیونی که وی در آن نقش داشته است می‌توان به ربات‌ها، نمایش درو کری اشاره کرد.


Sylvester Stallone

24 فرد مشهور که قبلا بی خانمان بوده اند

استالونه پس از اخراج به مدت 3 هفته در ایستگاه اتوبوس زندگی می کرد.


Heather Mills

24 فرد مشهور که قبلا بی خانمان بوده اند

به دلیل مشکلات خانوادگی، Heather مجبور شده بود در سن 14 سالگی روی کارتن در ایستگاه قطار در لندن بخوابد.


Tyler Perry

24 فرد مشهور که قبلا بی خانمان بوده اند

او پس از ناموفق بودن برنامه نمایشی که داشت در ماشین خود زندگی می کرد. البته همچنان به نویسندگی ادامه داد تا اینکه فیلمنامه House of Blues را نوشت.


Halle Berry

24 فرد مشهور که قبلا بی خانمان بوده اند

او برای پیگیری کارهای خود در نیویورک اقامت داشت تا اینکه پول هایش به اتمام رسید. اما ناامید نشد و برای هدفش ادامه داد و بالاخره در شبکه ABC برنامه ای را به او دادند.


Jennifer Lopez

24 فرد مشهور که قبلا بی خانمان بوده اند

هنگامی که خانواده او با آمدنش به هالیوود مخالفت کردند او ابتدا به اروپا و سپس به لس آنجلس رفت و تا پیش از شهرت جای ثابتی برای زندگی نداشت.


Djimon Hounsou

24 فرد مشهور که قبلا بی خانمان بوده اند

جایمن هانسو، یک هنرپیشه اهل ایالات متحده آمریکا است. وی از سال ۱۹۸۹ میلادی تاکنون مشغول فعالیت بوده‌است. از فیلم‌ها یا برنامه‌های تلویزیونی که وی در آن نقش داشته است می‌توان به الماس خونین، گلادیاتور، کنستانتین، جزیره، اراگون، آمیستاد، فشار، در آمریکا اشاره کرد. او تا پیش از شهرت، در خیابان های پاریس کارتن خواب بوده است.


Daniel Craig

24 فرد مشهور که قبلا بی خانمان بوده اند

تا پیش از اینکه نقش جیمز باند 007 را بازی کند در خیابان های لندن می خوابیده و بی خانمان بوده است. دنیل کریگ، بازیگر و هنرپیشه مطرح سینمای هالیوود است. وی ششمین شخصیت جیمز باند در مجموعه فیلمهای جاسوسی و اکشن جیمز باند است. گزینش او به عنوان بازیگر ایفا کننده نقش جیمز باند با واکنش منفی طرفداران این فیلم مواجه شد ولی نقش آفرینی او در فیلم کازینو رویال موجب شد تماشاگران و منتقدان وی را بهترین جیمز باند تاریخ بدانند. وی در ماه آوریل سال ۲۰۰۸ به عنوان خوش لباس‌ترین مرد بریتانیا معرفی شد


Jewel

24 فرد مشهور که قبلا بی خانمان بوده اند

جوئل کیلچر، خواننده، ترانه‌سرا، بازیگر و شاعر آمریکایی است که بیشتر با اسم کوچک خود جوئل شناخته می‌شود. او پیش از اینکه مشهور شو مجبور بود آهنگ های خود را در ون بنویسد و در همان جا نیز بخوابد. او ۳ بار نامزد دریافت جایزه گرمی شده است.


Hilary Swank

24 فرد مشهور که قبلا بی خانمان بوده اند

هیلاری آن سوانک، بازیگر و تهیه‌کننده آمریکایی سینمای هالیوود و برنده دو اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی زن برای فیلم‌های دختر میلیون دلاری و پسرها گریه نمی‌کنند است. او تا پیش از شهرت به همراه مادرش در ماشین زندگی می کردند.


Jim Carrey

جیمز یوجین «جیم» کری (زاده ۱۷ ژانویه ۱۹۶۲) هنرپیشه و کمدین کانادایی-آمریکایی است. وی تاکنون ۲ بار برنده جایزه گلدن گلوب برای فیلم‌های نمایش ترومن و مرد روی ماه شده‌است.

24 فرد مشهور که قبلا بی خانمان بوده اند

جیم کری با نام «جیمز یوجین کری» به‌دنیا آمد. پدرش ساکسیفونیست جاز بود و به همین دلیل از کودکی در نمایش‌ها و برنامه‌های کمدی حضور داشت. با بی کاری پدرش وضعیت خانواده نا مساعد شد و وی مجبور شد بعد از مدرسه در یک کارخانه کار کند. به همین دلیل دبیرستان را رها کرد و پس از مدتی کارگری در ۱۹ سالگی از تورنتو به لس آنجلس نقل مکان کرد.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه