قبل از طراحی یک بیزینس کارت یا انتخاب رنگ برای سربرگ های کسب و کار جدید خود، به یک لوگو نیاز دارید. یک لوگو دربرگیرنده نام شرکت شما است که با کمی رنگ و طراحی گرافیکی آراسته می شود.

مجله اینترنتی برترین هاماهنامه بازاریاب بازارساز - علی وفا، کارشناسی ارشد مدیریت بازاریابی، دانشگاه علامه طباطبایی: قبل از طراحی یک بیزینس کارت یا انتخاب رنگ برای سربرگ های کسب و کار جدید خود، به یک لوگو نیاز دارید. یک لوگو دربرگیرنده نام شرکت شما است که با کمی رنگ و طراحی گرافیکی آراسته می شود. لوگوی شما مهمترین عنصر طراحی است چرا که مبنای سایر موضوعات قرار می گیرد: نوشتار، بسته بندی، تبلیغات و علائم.

نکات ضروری برای موفقیت در طراحی لوگو

لوگوی شما باید با استفاده از رنگ و گرافیک، منعکس کننده تصویر کلی شرکت تان باشد و همه چیز را درباره شرکت شما به بیننده القا نماید.

مثلا فرض کنید محصول شما یک کرم صورت ارگانیک برای سلامت پوست مصرف کنندگان است. لوگوی شما باید معرف بهترین مزایای محصول تان - کاملا طبیعی و سازگار با محیط زیست - باشد. ایجاد یک لوگوی ساده و به دور از اغراض با استفاده از رنگ های الهام گرفته از زمین و چهره بدون پیرایش، تصویر محصولی را در افراد القا می نماید که دقیقا گزینه مورد نظر شما است.

بهترین لوگوها دارای چند نکته مشترک می باشند. در اینجا به 5 نکته کلیدی برای موفقیت یک لوگو اشاره می کنیم:

1- سادگی

جونا برگر یکی از متخصصان این حوزه، می گوید: «یک روش ساده برای درک سادگی،تعداد بخش های متحرک موجود در یک لوگو می باشد. به عنوان مثال لوگوی قدیمی اپل یک لوگوی رنگین کمانی بود در حالی که لوگوی کنونی فقط به صورت سیاه و سفید ارائه شده است.»

سادگی، نگاه به لوگو را آسان می سازد. به گفته برگر: «هر چه پردازش چیزی آسان تر باشد، آن چیز بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد. به همین دلیل اکثر برندها خواهان ارائه یک زیبایی ساده هستند که هضم آن برای مشتریان آسانتر باشد.»

2- هماهنگی با برند

لوگوی شما همه چیز را درباره برند شما به مصرف کننده معرفی می کند، بنابراین باید مطمئن شوید که طراحی شما بیانگر تمامی پیام های شرکت شما است. مجددا لوگوی اپل را در نظر بگیرید. در حالی که لوگوی قدیمی اپل مبین روح آزادی بود که خصوصیات غول های تکنولوژی آرام را به خود گرفته است، موقعیت کنونی اپل به عنوان یکی از با ارزش ترین شرکت ها در دنیا صاحب یک لوگوی براق و آینده نگر می باشد که شامل تمام پیام های مورد نظر اپل است: ما تکنولوژی هستیم؛ اما یک تکنولوژی خوش دست و کاربرپسند.

برگر می گوید: «شما باید روی ویژگی های کلیدی برند خود و چگونگی انتقال آنها در لوگوی خود، فکر جدی داشته باشید.»

3- به یاد سپاری

به یاد سپاری کیفیتی است که یادآوری لوگوی شما را برای مشتری آسان می سازد، که در نهایت منجر به تکرار توسط مشتری شده و ورد زبان او می شود. لوگوی شما باید وجود و خواسته های تان را به مشتری یادآوری کند.

4- چشمگیر بودن

چشمگیر بودن یک لوگو به معنای «شایسته توجه بودن» آن از طریق از بین بردن آشفتگی صنعت شما برای دستیابی به مشتریان حاصل می شود. لوگوی TalentBin نمونه ای از این کیفیت است. این لوگو برای موتور جستجو که در یافتن استعدادها به شرکت ها کمک می کند یک سنجاب ارغوانی کارتونی سوار بر اسب شاخدار می باشد.

نکات ضروری برای موفقیت در طراحی لوگو

در حالی که ممکن است این لوگو خنده دار به نظر برسد اما معنای خاصی را دربر دارد. در صنعت استخدام، یک سنجاب ارغوانی، شخصی است که یافتن وی واقعا دشوار است. این راهی است که نشان می دهد آنها خودی هستند و این فرهنگ را می شناسند.

اگر شما یک برند شناخته شده و تثبیت شده هستید، احتمالا نیازی به یک لوگوی چشمگیر ندارید اما اگر تازه کار هستید، به کمی ریسک بیشتر نیاز دارید.

5- تست بازار

در هنگام طراحی یک لوگو فقط به حس درونی خود اعتماد نکنید. روی بازار تحقیق کنید. دریافت بازخوردهای مستقل درباره برند شما، هر آنچه را که خواهان دانستن در مورد برندتان هستید، به شما می گوید.

حتی اگر حس رنگ شناسی و طراحی مناسبی برای لوگو دارید، باز هم باید با یک طراح حرفه ای مشورت کنید. آنها به خوبی می دانند که یک طراحی لوگو به آسانی به چاپ یا علامت منتقل می شود یا خیر، در حالی که ممکن است شما طرح زیبایی را مطرح نمایید که قابل انتقال نبوده یا چاپ آن هزینه زیادی دربر داشته باشد.

لوگوی شما زیربنای تمام مطالب تبلیغاتی تان است، بنابراین کمی توجه بیشتر در این حیطه از هزینه های شما برای آینده می کاهد.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه