نکاتی برای سلامت زنان پرمشغله +تصاویر


نکاتی برای سلامت زنان پرمشغله +تصاویر - تصویر 1

"من به طرز دیوانه کننده ای پر مشغله ام."

این جمله یعنی چه؟ کارهای روزانه هرگز تمامی ندارد. تقویم های ما با رنگ های چندگانه آزادی ما را در خود بلعیده اند. در این جریان، عادت های خوب، مانند ورزش و برنامه ریزی برای جذب غذاهای مغذی در کنار کار، منتظر تلفن ماندن و یا بردن بچه ها به کلاس های مختلف و یا کلاس ورزش نیز جای دارد.

پس چطور از این مشغله های دیوانه وار رها شویم یا حداقل از تاثیر آن بر سلامتمان کم کنیم؟ به عنوان یک پزشک و فردی که تازه مادر شدن را تجربه می کنم و مدیر هماهنگ کننده ی شام و یا مسئول تمام شدن پوشک بچه و ماموریت هایی در مسائل شخصی ام، حس سقوط از پشت سر را دارم. اما در عین حال می دانم که می توان کارهایی هر چند جزئی برای حل این معضلات یافت. من هم درست همین جا و در سنگر شما هستم. من هم به دنبال اطلاعات علمی و مقالات مفید و یا ساختگی هستم. زیرا اگر تنها ۲۵ دقیقه زمان داشته باشید، باید آن را صرف انجام چیزی کنید که دوست دارید.

4 کاری که می توانید از همین امروز انجام دهید و علم نشان داده سلامتتان را بهتر می کند، استرستان را کم و انرژیتان را افزایش می دهد، هم اکنون شروع کنید. می توانید آنها را در ادامه این مطلب بینید.

۱. برقصید.

نکاتی برای سلامت زنان پرمشغله +تصاویر

واقعا؟! تصور کردید می خواهم بگویم، پیاده روی کنید؟ این هم خوب است. اما اگر کسی در اطرافتان نیست و شما را تماشا نمی کند (بچه کوچک من به حساب نمی آید، چون فکر می کند رقصیدن من فوق العاده است.) شروع کنید. در بقیه موارد انتخاب من دویدن است. ممکن است شما حرکات کلاس زومبا را ترجیح دهید.

مزیت های فعالیت فیزیکی بسیار مهم تر از وقتیست که برای انجام آن می گذارید. ورزش کردن سلامت استخوان ها را بهتر می کند، شما را آرام می سازد، زمانی که صرف نشستن می کنید را می کاهد (که اثبات شده نشستن به طور مستقیم اثر بدی روی سلامت می گذارد)، خوابتان را بهتر می کند و موجب ترشح اندورفین های کوچک و دوست داشتنی می شود. حداقل ۲۰ دقیقه ورزش در روز و سه تا چهار بار در هفته داشته باشید.

نکته: اگر خواهان بهبود سلامت کلی بدن، حفظ یا کاهش وزن و سرحال بودن هستید، بدانید که ورزش کردن اختیاری نیست.

۲. به مادرتان ( خواهر یا بهترین دوستتان) تلفن بزنید.

نکاتی برای سلامت زنان پرمشغله +تصاویر

طبق نظر دکتر کیت، رییس بخش پرشکی Sharecare، صحبت کردن با مردم و داشتن رابطه احساسی، تنها و بهترین محافظ در برابر تاثیرات بد استرس است. همچنین روابط قوی اجتماعی امید به زندگی را افزایش می دهد. چرا؟ اعضای خانواده و دوستانتان کسانی هستند که نه تنها برای سپری کردن زمان های پر استرس به شما کمک می کنند، بلکه هنگامی که برای رسیدن به هدف هایتان تلاش می کنید بزرگترین مشوق شما خواهند بود.

۳. زغال اخته، گلابی یا هر میوه ای که به طور طبیعی نمی خورید، بخورید.

نکاتی برای سلامت زنان پرمشغله +تصاویر

دو مزیت آنها: اول، خوردن میوه راهی لذیذ برای تامین ویتامین ها و مواد معدنی توصیه ی شده روزانه است. مطالعات نشان داده است که ویتامین ها و مواد معدنی که از طریق میوه ها بدست می آورید، بسیار موثرتر از آن هایی است که با خوردن قرص تامین می شود. دوم، هر زمان که به رژیم غذاییتان تنوع بخشید، با دریافت ترکیبی مناسب از ریزمغذی ها سلامتتان را تقویت می کنید. دفعه بعد که به فروشگاه می روید، به قفسه هایی فراتر از قفسه های معمول سیب ها و کاهوها نگاه کنید.

4. وسایل برقی و الکترونیکی را از اتاق خوابتان خارج کنید.

نکاتی برای سلامت زنان پرمشغله +تصاویر

دیشب ایمیلم را از روی تختم چک کردم. از آنجایی که دیگر نتوانستم بخوابم، زمان زیادی داشتم تا به چگونگی اثر بد آن روی خوابم بیاندیشم. مطالعات نشان می دهد که تماشا کردن تلویزیون یا استفاده از سایر ابزار الکترونیکی درست قبل از خواب، ترشح هورمون ملاتونین را متوقف می سازد، هورمونی که به کنترل خواب شما کمک می کند. بیرون از اتاق خواب وسایل ارتباطات جمعی را چک کنید زیرا عزیزان من، در کنار همه کارهایی که باید انجام دهید شما به خواب نیز نیاز دارید.

من نمی توانم برنامه شما را کمتر کنم، اما می توانم به بهبود صحت و سلامت شما کمک کنم، پس آنچه برای شما مهمتر و معنادارتر است، انجام دهید.

نکته ی همه ی این حرف ها همین بود.

منبع: آی بانو

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه