مدل های جدید داتسون مانند بلوبرد (1959)، سدریک (1960) و سانی (1966) به افزایش فروش نیسان در ژاپن و بازارهای خارجی کمک شایانی کرده و این شرکت رشد چشمگیر خود طی دهه 1960 را تجربه کرد.

پول نیوز: نیسان موتور که به اختصار نیسان شناخته می شود، شرکت صنعتی ژاپنی تولیدکننده خودرو، وانت و اتوبوس تحت برندهای نیسان، اینفینی، داتسون و نیسمو است. همچنین، این شرکت به طراحی و تولید محصولاتی مانند ماهواره های مخابراتی، قایق های تفریحی و ماشین آلات نیز می پردازد. ساختمان مرکزی نیسان در یوکوهاما قرار دارد.

در دسامبر 1933، جیدوشا سیزو کابوشیکی کیشا یا شرکت تولیدی اتوموبیل تاسیس شد. ریشه های این شرکت به دو شرکت پیشین شامل کوایشینشا (تاسیس در سال 1911 به منظور تولید خودروهای دات) و جیتسویو جیدوشا (تاسیس در سال 1919) باز می گردد که در سال 1925 ادغام شده و شرکت دات جیدوشا سیزو را شکل دادند. در سال 1933، دارایی های این شرکت توسط سرمایه گذارانی جدید که شرکت جیدوشا سیزو را تاسیس کرده بودند، خریداری شد. شرکت جدید تولید و فروش خودرو و قطعات یدکی را تحت برند داتسون آغاز کرد.

معرفی برندهای مطرح جهان؛ نیسان

در سال 1934، جیدوشا سیزو کابوشیکی کیشا به نیسان موتور تغییر نام داد که مخففی برای نیپون سانگیو، یک "زایباتسو" (شرکت هلدینگ) متعلق به "یوشیسوکه آیکاوا"، موسس توباتا، بود. نیسان نخستین خودرو داتسون (نواده خودرو دات، خودرویی کوچک و جعبه ای شکل که توسط "ماسوجیرو هاشیموتو" طراحی و در سال 1914 تولید شده بود) را در کارخانه یوکوهاما در آوریل 1935 تولید کرد. در همان سال، نیسان صادرات خودرو به استرالیا را آغاز کرد.

معرفی برندهای مطرح جهان؛ نیسان

از سال 1938 و طی جنگ جهانی دوم، فعالیت های نیسان به طور کامل تغییر کرد و از یک تولیدکننده خودروهای مسافری کوچک به تولید کننده کامیون و خودروهای ارتشی مبدل شد. در سال 1945، نیروهای متفقین بخش اعظم فعالیت های تولیدی نیسان را در اختیار گرفته و تا یک دهه بعد کنترل کامل را به این شرکت بازنگرداندند.

در سال 1960، نیسان نخستین شرکت ژاپنی برنده جایزه دمینگ برای تعالی مهندسی نام گرفت. مدل های جدید داتسون مانند بلوبرد (1959)، سدریک (1960) و سانی (1966) به افزایش فروش نیسان در ژاپن و بازارهای خارجی کمک شایانی کرده و این شرکت رشد چشمگیر خود طی دهه 1960 را تجربه کرد. ادغام با شرکت پرینس موتور در سال 1966، خطوط تولید اسکای لاین و گلوریا را نیز به مجموعه محصولات نیسان اضافه کرد.

معرفی برندهای مطرح جهان؛ نیسان

بروز دو بحران انرژی در دهه 1970 موجب رونق صادرات خودروهای ژاپنی مقرون به صرفه و با بهره وری سوخت بالا شد. نسل سوم مدل سانی بیشترین امتیاز را طی تست های مصرف سوخت سازمان حفاظت از محیط زیست آمریکا در سال 1973 دریافت کرد. موفقیت های نیسان در آمریکا و دیگر بازارهای جهان امکان توسعه فعالیت های خارجی را برای این شرکت فراهم کرد. در دهه 1980، نیسان دو کارخ��نه راهبردی یکی در آمریکا به سال 1980 و دیگری در انگلیس به سال 1984 را تاسیس کرد. در سال 1989، نیسان برای معرفی محصولات لوکس خود در بازار آمریکا برند "اینفینیتی" را معرفی کرد زیرا تصویر غالب از برند نیسان با خودروهایی اقتصادی و کم هزینه گره خورده بود.

معرفی برندهای مطرح جهان؛ نیسان

در دهه 1990 و با ورود ژاپن به دوران رکود، نیسان نیز به یکی از قربانیان بزرگ این شرایط مبدل شده و به ورشکستگی نزدیک شد. بر همین اساس و در سال 1999، قرارداد همکاری با شرکت فرانسوی رنو امضا شد. نیسان خیلی زود و تحت رهبری "کارلوس گوسن"، مدیر عامل رنو-نیسان، روند بهبود شرایط خود را تجربه کرد و امروزه حتی از شرکت مادر نیز عملکرد قوی تری را ارائه می کند. در حال حاضر، نیسان دارای کارخانه های تولید و مونتاژ در 17 کشور جهان است.

معرفی برندهای مطرح جهان؛ نیسان

نیسان همواره توجه ویژه ای به مسائل زیست محیطی داشته و تلاش های زیست محیطی این شرکت از توسعه منابع نیروی پاک برای خودروها تا اقدام های گسترده در زمینه ارتقا بازیافت منابع طبیعی را شامل می شود. در همین راستا، نیسان با معرفی مدل "لیف" یکی از پرفروش ترین خودروهای الکتریکی جهان را تولید می کند.

معرفی برندهای مطرح جهان؛ نیسان
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه