اگرچه لوگو لی-نینگ بی شباهت به لوگو شرکت نایکی نیست اما طراحی آن بر اساس حروف ال و ان در نام این شرکت انجام شده است. در سال 2006، لی-نینگ درآمد 418 میلیون دلاری و سود 39 میلیون دلاری را ثبت کرد.

پول نیوز: اگرچه لوگو لی-نینگ بی شباهت به لوگو شرکت نایکی نیست اما طراحی آن بر اساس حروف ال و ان در نام این شرکت انجام شده است. در سال 2006، لی-نینگ درآمد 418 میلیون دلاری و سود 39 میلیون دلاری را ثبت کرد.

لی-نینگ یکی از برترین شرکت های تولیدکننده محصولات ورزشی در چین است که به طور عمده عرضه کفش، پوشاک، تجهیزات و متعلقات برای مقاصد حرفه ای و عادی را تحت برند لی-نینگ انجام می دهد. ساختمان مرکزی لی-نینگ در شهر پکن قرار داشته و این گروه دارای بخش های مختلف شامل بازاریابی برند، پژوهش و توسعه، طراحی، تولید، توزیع و خرده فروشی است. اگرچه لوگو لی-نینگ بی شباهت به لوگو شرکت نایکی نیست اما طراحی آن بر اساس حروف ال و ان در نام این شرکت انجام شده است.

لی-نینگ؛ مردی با 106 مدال طلا!

افزون بر برند لی-نینگ، این گروه ورزشی تولید، توسعه، بازاریابی، توزیع و فروش محصولات ورزشی تحت برندهای دیگری را نیز انجام می دهد که از آن جمله می توان به دابل هپینس، AIGLE و لوتو اشاره کرد که این برندها یا تحت مالکیت خود لی-نینگ قرار داشته و یا سرمایه گذاری های مشترک را شامل می شوند.

لی-نینگ؛ مردی با 106 مدال طلا!

شرکت لی-نینگ در سال 1990 توسط "لی نینگ"، قهرمان سابق المپیک در رشته ژیمناستیک، تاسیس شد که تا سال 2007 نیز ریاست هیئت مدیره این شرکت را بر عهده داشت. لی نینگ در تالار افتخارات خود کسب 106 مدال طلا و دو قهرمانی مسابقات جام جهانی را ثبت کرده است. لی نینگ در رقابت های جام جهانی ژیمناستیک 1982، شش مدال طلا از هفت مدال ممکن را کسب کرد که لقب "شاهزاده ژیمناستیک" را برای او به همراه داشت. محصولات برند لی-نینگ رشته های ورزشی مختلف مانند دومیدانی، بسکتبال، بدمینتون، فوتبال، تنیس و آمادگی جسمانی را در بر می گیرد.

لی-نینگ؛ مردی با 106 مدال طلا!

در سال 2005، لی-نینگ سرمایه گذاری مشترکی را با شرکت فرانسوی AIGLE، تولیدکننده پوشاک ورزشی، آغاز کرد که حقوق انحصاری به عنوان توزیع کننده محصولات این شرکت فرانسوی در چین به مدت 50 سال را در اختیار لی-نینگ قرار داد. در سال 2006، لی-نینگ درآمد 418 میلیون دلاری و سود 39 میلیون دلاری را ثبت کرد. تا سال 2007، تعداد فروشگاه های خرده فروشی این شرکت به 4 هزار و 297 عدد رسیده بود.

در ژانویه 2010، لی-نینگ ساختمان مرکزی و فروشگاه پرچمدار خود در آمریکا را در پورتلند، اورگان افتتاح کرد. در همان سال، این شرکت لوگو و شعار جدید خود را به عنوان بخشی از تجدید حیات برند ورزشی لی-نینگ معرفی کرد. در ژانویه 2011، لی-نینگ مشارکت خود با شرکت آمریکایی Aquity Group در راستای توسعه، توزیع و معرفی هرچه بیشتر برند خود در آمریکا را آغاز کرد.

لی-نینگ؛ مردی با 106 مدال طلا!

بخش کفش های ورزشی لی-نینگ طی چند سال گذشته رشد چشمگیری داشته و از خطوط تولید اصلی این ش��کت می توان به کفش های بسکتبال "فلاینگ آرمور" و کفش های دومیدانی "فلاینگ فذر" اشاره کرد. در مارس 2006، کفش لی-نینگ 001 لیمیتد ادیشن معرفی شد. این برای نخستین بار بود که یک برند ورزشی چینی کفشی با تولید محدود را برای فروش روانه بازار می کرد.

راهبرد لی-نینگ بر قراردادهای حمایت مالی به ویژه با ورزشکاران و تیم های ورزشی در چین و دیگر کشورهای جهان به منظور آشنایی هرچه بیشتر با این برند متکی است. لی-نینگ در سال 2006 قرارداد همکاری راهبردی با اتحادیه ملی بسکتبال آمریکا یا به اختصار "ان بی ای"، اتحادیه تنیسورهای حرفه ای، اتحادیه بسکتبال دانشگاهی چین و لیگ فوتبال دانشگاهی چین را امضا کرد. تامین لباس های ورزشی تیم ملی بسکتبال آرژانتین در رویدادهای بین المللی از جمله المپیک تابستانی 2008 و المپیک تابستانی 2012 بر عهده این شرکت بوده است. قراردادی مشابه با کمیته المپیک سوئد نیز به امضا رسید. از سال 2004، تیم های ملی بسکتبال مردان و بانوان اسپانیا نیز از پشتیبانی لی-نینگ برخوردار بوده اند.

لی-نینگ؛ مردی با 106 مدال طلا!

لی-نینگ با برخی از چهره های سرشناس بسکتبال آمریکا مانند "بارون دیویس"، "شکیل اُنیل"، "دیمن جونز"، "خوزه کالدرون" و "ایوان ترنر" قرارداد همکاری داشته است. شکیل اونیل در سال 2006 قراردادی چهار ساله را به ارزش 1.25 میلیون دلار با لی-نینگ امضا کرد که بزرگترین معامله این شرکت محسوب می شد. از سال 2012 نیز "دوین وید" که سابقه همکاری با برند جوردن را دارد همکاری خود با لی-نینگ را آغاز کرده است.

لی-نینگ؛ مردی با 106 مدال طلا!
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه