رنگ سفید باعث میشه آپارتمان بزرگتر به نظر میرسه. این یه تصور غلط از طراحی فضاهای کوچیکه، همراه با این ایده که مبلمان کمتر باعث میشه که آپارتمان احساس بزرگتری بده.

قوانین رنگ ها برای فضاهای کوچک

درست یا غلط: رنگ سفید باعث میشه آپارتمان بزرگتر به نظر میرسه. این یه تصور غلط از طراحی فضاهای کوچیکه، همراه با این ایده که مبلمان کمتر باعث میشه که آپارتمان احساس بزرگتری بده. در عوض دقت در انتخاب مبلمان و رنگشون باعث میشه یه فضای پذیرایی به شیوه بزرگتر از اندازه کوچیک ایجاد کنین.
قانون شماره یک برای رنگ یک فضای کوچیک: واقعا هیچ قانونی وجود نداره. اگه واقعا میخواین آپارتمانتون مثل شال یا روسری مورد علاقتون رنگ آمیزی بشه، کار خودتونوانجام بدین. باید هدفتون این باشه که فضای اجاره ای خودتونو به یه فضای شخصی و جذاب برای خودتونو تبدیل کنین. با این حال کارشناسان که با رنگ و طراحی داخلی سر و کار دارن در این مورد نظراتی دارن. اینجا راهنمایی و ترفندای اونا رو میخونیم.

رنگ های تند و تیز انتخاب کنید
مارک مک کالی نویسنده طراح داخلی میگه: یکی از بهترین راه ها برای گسترش فضا استفاده از رنگ های بسیار روشنه. یه پالت از رنگ های تند و تیز انتخاب کنین.رنگ های تند و تیز به عنوان مثال در طرح های گلدار روشن با شطرنجی های رنگارنگ یاقرمز گرم و آبی، زرد و سبز مخلوط میشه. ترکیب رنگ با فضاهای منفی بین اونها، وضوح فضا و بازبودن اونو افزایش میده.

به شیوه های غیر منتظره رنگ کنید
رنگ هارو به رادیاتور، داخل قفسه کتاب یا پنجره بپاشین و همین کار باعث ایجاد هیجان و عمق به اتاق میشه. اگه شما اینقدر خوش شانس هستین که خونتون یه راهروی بزرگ یا سالن داشته باشه، اونو رنگ تیره بزنین و اتاق نشیمن رو یه سایه روشن بزنین، که باعث میشه در مقایسه احساس بزرگتر بودن بهتون بده.

ایجاد یک دیوار مرکزی
لیبی لانگدون طراح و بازیگر میگه: درحالیکه برخی از طراحان بر اثر این ایده از نقاشیِ دیوار با رنگ های مختلف یا عمیق تر نسبت به بقیه رنگ ها کار میکنن، میتونه باعث شگفتی تو یه فضای کوچیک بشه. اون میگه: از رنگ های سیاه نترسین. گاهی اوقات یه رنگ تیره روی یه دیوار میتونه باعث دور شدن اون بشه و فضا بزرگتر به نظر میرسه.

منبع: نوین زی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه