طرز تهیه کاچی خانگی و سنتی ایران

سرویس آشپزی جوان ایرانی؛ بخش دسر و مربا:

طرز تهیه کاچی، را برای شما عزیزان و کاربران محترم قرار داده ایم , با همراه باشید.

طرز تهیه کاچی

طرز تهیه کاچی

چرا میگن :کاچى به از هیچى این بیچاره که خیلى خوشمزه ست با اصالت با هویت ،انقد که ما دنبال انواع دسر ها مثل تیرامیسو و غیره هستیم اینکه خیلى مقوى تر خوشمزه تر و دوست داشتنى تره


کاچی
مواد لازم: - آرد برنج، یک قاشق سوپ‌خوری - آرد گندم، یک پیمانه - کره، 100 گرم - شکر، 2 پیمانه - گلاب، یک استکان چای‌خوری کوچک - زعفران ساییده‌شده، یک قاشق مرباخوری - آب، 3 پیمانه

طرز تهیه:

1 - ابتدا در یک قابلمه استیل آب و شکر ریخته و روی حرارت ملایم اجاق‌گاز قرار دهید و مرتب هم بزنید تا شکر در آب حل شود، سپس زعفران را اضافه کنید و بعد از گذشت چند دقیقه، گلاب را بیفزایید. بعد از اینکه شیره حالت قوام یافته پیدا کرد، شعله اجاق‌گاز را خاموش کنید.

نکته1: شیره قوام یافته باید مانند شیره مربا غلیظ و کشدار شود.


نکته2: گلاب را در مرحله پایانی قوام‌آمدن شیره اضافه کنید تا عطر آن از بین نرود.

2 - کره را در یک قابلمه متوسط ریخته و روی حرارت ملایم اجاق‌گاز قرار دهید. پس از اینکه کره آب شد، آرد گندم را بیفزایید و مرتب هم بزنید تا آرد تغییررنگ پیدا کرده و طلایی متمایل به قهوه‌ای شود.

حالا نوبت به اضافه‌کردن آرد برنج است. پس از اینکه آرد برنج را نیز افزودید، مخلوط آردی را روی حرارت ملایم اجاق‌گاز آن‌قدر هم بزنید تا مخلوط سرخ شود.

نکته: برای اینکه از کافی‌بودن میزان سرخ‌شدن این مخلوط آردی مطمئن شوید، با یک قاشق چای‌خوری کمی از آرد سرخ‌شده را داخل آب بریزید؛ اگر حباب از آن خارج شد، به معنای سرخ‌شدن آرد ا��ت.

3 - پس از آماده‌شدن آرد، شیره را به آن اضافه کنید و مرتب آن را روی شعله ملایم اجاق‌گاز هم بزنید. این مدت زمان حداقل یک‌ربع به طول می‌انجامد.

4 - در این مرحله باید کاچی را دم کنید. بنابراین قابلمه را روی شعله‌پخش‌کن قرار داده و روی در آن دم‌کنی بگذارید. حالا اجازه بدهید تا حدود نیم ساعت الی 45دقیقه کاچی دم بکشد. بعد از این مدت آن را در ظرف موردنظر بریزید و سرو کنید.

نکته: غلظت کاچی باید مانند فرنی نه خیلی سفت و نه خیلی شل باشد

منبع: مجله اینترنتی دلگرم

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه