طرز تهیه دسر موس کیک شکلاتی

سرویس آشپزی جوان ایرانی؛ بخش دسر و مربا:

موس کیک شکلاتی ، را برای شما عزیزان و کاربران محترم قرار داده ایم , با همراه باشید.

موس کیک شکلاتی

موس کیک شکلاتی

مواد لازم برای دو نفر


خامه قنادی ... 200 گرم
آب سرد ...... نصف لیوان
ورق ژلاتین ...سه عدد
دسر شکلاتی اماده ..یک بسته
شیر .... دو لیوان
کیک اسفنجی ..به مقدار لازم


اصولا موس کیکها از یک لایه نازک کیک و یک لایه بلند موس تشکیل و در قالبهای رینگی یا کمربندی تهیه می شوند . برای طعم دادن لایه موس میتوانید از انواع اسانسها و دسرهای آماده میوه ای و کرمهایی نظیر کرم مرنگ استفاده کنید . نکته کلیدی در تهیه یک موس کیک خوب این است که تمامی مواد باید خنک باشند .


طرز تهیه


ابتدا لایه باریکی از کیک اسفنجی را دقیقا به اندازه قالب خود (صورت تک نفره و یا در قالب بزرگ ) برش بزنید و کف قالب جای داده و در یخچال قرار دهید . اکنون برای تهیه لایه موس پودر دسر شکلاتی را در دو لیوان شیر حل کرده و روی حرارت قرار دهید و اجازه بدهید تا به جوش آید .

سپس شعله را خاموش کنید و بگذارید تا دسر به دمای محیط برسد . در این فاصله ورق های ژلاتین را در آب سرد قرارداده و به روش بن ماری و یا در ماکروفر کاملا حل کنید و اگر رگه های ژلاتین حل نشده باقی مانده است محلول را حتما از صافی رد کنید .

اجازه دهید ژلاتین نیز کاملا در دمای محیط خنک شود ( در صورتیکه ژلاتین داغ با خامه خنک مخلوط شود قطعا ژلاتین لخته خواهد شد و موس خوبی نخواهید داشت ) آنگاه با خامه قنادی مخلوط کرده و سپس دسر شکلاتی که تقریبا خنک شده است را به مخلوط خامه و ژلاتین بیفزایید و با کمک لیسک کاملا مخلوط را بهم زده و یکدست کنید .

در این مرحله کیک را از یخچال بیرون آورده و موس را روی آن بریزید و مجددا در یخچال قرار دهید تا لایه موس کاملا بسته شود و پس از در اوردن قالب ، روی کیک موس را با پودر کاکایوی مرغوب و شکلات تزیین کنید

منبع: دلگرم

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه