عكس توي تابلوها را قبلا سرچ كرده بودم. از يكي از دوستانم خواستم عكس را براي‌مان اديت كند

خانه سفید. شاید این بهترین اسمی باشد که به محض ورود به اینجا به ذهنت می‌آید. خانه سفید. . . چقدر هم با داستان ساکنانش همخوانی دارد. مریم و احمد چند ماه پیش، همان موقعی که داشتند سوروسات عروسی‌شان را به پا می‌کردند، این خانه را پیدا کردند؛ یک آپارتمان ۸۶ متری نوساز در طبقه دوم یک ساختمان چهار طبقه حوالی خیابان پیروزی. آنها سعی کردند همانقدر که با وسواس برنامه‌های عروسی‌شان را می‌چیدند، برای خانه آینده‌شان هم نقشه بکشند.

636975_152

همین هم شد که چند ماهی را صرف آماده کردن خانه کردند. اصلا کار به جایی رسید که خریدن بخش عمده‌ای از جهیزیه عروس‌خانم را هم به بعد از آماده شدن «سقف رویایی»‌شان موکول کردند. هردوی‌شان روزنامه‌نگارند. مرد خانه البته قبلا کار تبلیغات هم انجام داده و برای همین دستی بر آتش فتوشاپ و طراحی گرافیکی دارد. خانم خانه هم متخصص جست‌وجو در اینستاگرام و مجله‌ها و پیج‌های دکوراسیون است و این‌طوری که خودش می‌گوید خیلی از ایده‌های طراحی آپارتمان را از توی همین صفحه‌ها پیدا کرده و بعد با کمک آقای همسر آنها را متناسب با محیط زندگی‌شان تغییر داده و اجرا کرده‌اند.

636976_912

مریم رستمی و سیداحمد واحدی حالا چند ماهی است که زندگی دونفره‌شان را زیر این سقف شروع کرده‌اند؛ با وسایل و دکوراسیونی که برای تک‌تک‌شان برنامه‌ریزی کرده بودند. آنها حالا امیدوارند زندگی‌شان هم به اندازه فضای این خانه همیشه سفید و امن بماند. برای شنیدن داستان طراحی خانه کوچک این عروس و داماد با گالری این مطلب همراه شوید.

636977_862
می‌دانستیم که سینمای خانگی به درد ما نمی‌خورد. در عوض به یک کشوی سی‌دی احتیاج داشتیم که حجم بی‌نهایت سی‌دی‌های‌مان تویش جا شود. نقشه میز را خودمان با سایز و اندازه‌ای که می‌خواستیم کشیدیم و دادیم برای‌مان ساختند. با متریال ‌های گلاس کل هزینه‌اش ۴۵۰ هزار تومان شد.

636979_921

نرفتیم همه‌چیز را آماده از بیرون بخریم. تقریبا ۹۰ درصد وسایل این خانه را اول خودمان طراحی کردیم و بعد دادیم برای‌مان ساختند. مدل‌ها را از اینترنت یا پیج‌های اینستاگرام پیدا کردیم اما روی هرکدام‌شان تغییراتی که خودمان دوست داشتیم را دادیم؛ مثلا این میز جلوی مبل، یک فرم کلاسیک دارد که وسطش شیشه می‌خورد و دورش یک قاب چوبی است اما ما موقع سفارش اصرار کردیم که همه سطح م��ز چوبی باشد. این شیشه را هم از سر ناچاری الان رویش گذاشته‌ایم چون رد فنجان چای روی چوب می‌ماند.

رنگ غالب خانه برای‌مان خیلی مهم بود. مریم سفید دوست داشت اما من مخالف بودم. به نظرم این رنگ خیلی سوسولی است. کلی سر انتخاب رنگ با هم حرف زدیم. طبیعتا آخرش خانم خانه برنده شد؛ منتها با هم قرار گذاشتیم برای هر تکه از خانه از یک رنگ مکمل هم استفاده کنیم. الان هر گوشه‌ای را که ببینید یک تم رنگی متفاوت در کنار سفید هست.

مبل استیل دوست نداشتیم بنابراین رفتیم سراغ مبل‌های اسپرت. مریم خیلی کاناپه دوست داشت اما چون هال خانه دراز است، نمی‌شد دو تا کاناپه روبه‌روی هم گذاشت. برای همین مبل ال تهیه کردیم. همه‌جا را برای پیدا کردن مبلی که دوست داشتیم، گشتیم؛ از یافت‌آباد و دلاوران تا چهاردانگه و جاجرود. آخرش این را از یک کارگاه در چهاردانگه خریدیم. می‌خواستیم رویه مبل را هم سفید انتخاب کنیم اما از چرک شدنش ترسیدیم. روکش را خاکستری روشن گرفتیم و به جایش فروشنده را مجبور کردیم پایه‌ها را سفید بزند.

خانواده‌های‌مان تا این فرورفتگی را در هال خانه دیدند، گفتند اینجا جان می‌دهد برای گذاشتن ویترین و بوفه. اما بوفه اصلا به سبک زندگی ما نمی‌خورد. از یکی از دوستان‌مان که در کار ساختن کتابخانه است خواهش کردیم بیاید و برای‌مان فضا را اندازه بزند. الان اگر لپ‌تاپ‌مان را نگاه کنید یک آرشیو کامل از عکس کتابخانه‌هایی که سرچ کرده‌ایم داریم. همیشه مشکل‌مان این بود که با این همه کتاب چه‌کار کنیم اما این نقشه کاملا مشکل را حل کرد. کتابخانه را با روکش لترون ساختیم؛ یعنی بیخود پول‌ ام‌دی‌اف ندادیم. تمام قفسه‌های این کتابخانه با پیچ سر هم شده و اگر روزی بخواهیم از اینجا برویم می‌شود خیلی راحت بازش کرد و برد.

636980_136

خیلی از عروس و دامادها ترجیح می‌دهند آینه و شمعدان را جمع کنند و بگذارند توی کمد. اول فکر کردیم یک طاقچه سفید بخریم اما هر طبقه طاقچه ۲۰۰ هزارتومان بود. این کنسول را توی یک کارگاه در جاجرود پیدا کردیم. کنسول را ۱۷۰ هزار تومان خریدیم و کشوهایش هم شده جای دارو و جاکلیدی!

این کمدها خیلی کار راه‌اندازند؛ توی یکی‌ از آنها کتاب‌های قطع کوچک را گذاشته‌ایم، یکی دیگر جای چادرنماز و جانماز است و کشوی آخر مخصوص ابزارهای دم‌دستی. یک قفسه هم آن گوشه داریم که باز تویش سی‌دی چیده‌ایم.

بیست بار رفتم و آمدم تا بالاخره میز ناهارخوری آن جوری که سفارش داده بودیم ساخته شد. هر روز عکس‌هایی که سرچ کرده بودیم را برای صاحب کارگاه وایبر می‌کردم. به جای دو تا از صندلی ها برای آن سمتی که رو به آشپرخانه است یک نیمکت درست کردیم. این‌جوری وقتی توی هال می‌نشینی نمای آشپزخانه خراب نمی‌شود. وقتی هم با میز کاری نداریم، می‌شود کاملا آن را به اپن چسباند و فضای هال را بیشتر کرد.

636981_918

سر فرش دعوا داشتیم! اگر می‌خواستیم زیاد خرج کنیم یک فرش دستباف خوب می‌خریدیم اما نمی‌خواستیم اینقدر پول بدهیم. مریم دلش فرش اسپرت می‌خواست ولی آخر سر فکر کردیم به جای گلیم و گبه یک فرش خوشگل ماشینی بیندازیم.

همیشه دنبال یک چیز هیجان‌انگیز می‌گشتیم که بشود حوله و وسایل حمام را تویش گذاشت. این را در فتوشاپ طراحی کردم و دادم ساختند. بالایش هم یک آینه قدی گذاشتیم. در حمام که جا نداشتیم اما الان این میز و آینه کاملا کارمان را راه می‌اندازد.

636982_622

ایده میز را از فیلم‌های ژاپنی گرفتیم. خیلی برای ما که هردوی‌مان نویسنده‌ایم کارکرد دارد. می‌توانی لپ‌تاپت را بگذاری رویش و راحت کلی چیز بنویسی؛ حتی می‌شود روی آن صبحانه خورد. رویش هم چند تا دکوری نوستالژیک گذاشتیم؛ یک ظرف بادکنک، یک ظرف تیله و یک انار فیروزه‌ای. خانه کوچک ما ویوی بیرونی خیلی خوبی ندارد بنابراین سعی کردیم برای خودمان یک ویو ایجاد کنیم. اینجا ویوی خانه ماست! دوست داریم اسمش را بگذاریم فیروزه‌خانه. به سبک خانه‌های قدیمی یزد که هر بخشش یک اسمی دارد.

636983_359

این سبک گل ریز انگلیسی الان خیلی مد شده. ما هم سعی کردیم توی انتخاب خرده‌ریزها ازش استفاده کنیم. ترکیبش با رنگ آشپزخانه چیز خوبی از آب درآمد.

636984_145

عکس توی تابلوها را قبلا سرچ کرده بودم. از یکی از دوستانم خواستم عکس را برای‌مان ادیت کند. بعد هم پرینت گرفتم و خودم پاسپارتو کردم و قاب گرفتم؛ بدون هیچ هزینه اضافی.

636985_518

منبع: برترینها

Tweet طراحی داخلی برای خانه عروس و دامادها! - تصویر 11
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه