چه رنگ‌هايي كنار هم خانه‌ام را زيباتر مي‌كند؟ چطور پرده‌ها، مبل‌ها و كابينت‌هايم را با هم ست كنم؟

چه رنگ‌هایی کنار هم خانه‌ام را زیباتر می‌کند؟ چطور پرده‌ها، مبل‌ها و کابینت‌هایم را با هم ست کنم؟ چه نوع مبلی مناسب چه نوع خانه‌ای است؟ با مبلمان کهنه‌ام چه کار کنم؟ این سوال‌ها ممکن است در یک بعداز ظهر وقتی که خانه‌تان را برانداز می‌کنید برای شما هم پیش آمده باشد. این بار هم به چند سوال از بین چندین سوالی که برایمان فرستاده بودید، جواب‌های کارشناسانه داده‌ایم.

فضای پذیرایی و نشیمن خانه‌ام روی هم ۳۶متر با رنگ دکوراسیون فیروزه‌ای و قهوه‌ای و کمی سفید است. چه رنگ دیگری را به فضای خانه وارد کنم تا کمی زنده‌تر و شیک‌تر شود؛ به‌خصوص برای میز خاطره؟

636673_889

رنگ فیروزه‌ای از ترکیب دو رنگ سبز و آبی به وجود می‌آید که هر دو از رنگ‌های سرد هستند. برای داشتن یک خانه زنده و شاداب نباید در استفاده از رنگ فیروزه‌ای زیاده‌روی کرد. احتمالا حجم‌های کوچکی مثل دسته مبلمان شما قهوه‌ای است. این حجم‌های کم نمی‌تواند کمک زیادی به گرم‌تر شدن رنگ خانه کند. استفاده از رنگی مثل نارنجی آن هم در حجم کم مثل کوسن‌ها می‌تواند فضای شما را زنده‌تر کند. میز هم بهتر است برای هماهنگی با سایر مبلمان شما پایه‌های قهوه‌ای داشته باشد و برای روی آن از رومیزی سفید با طرح‌های کوچک آبی استفاده کنید. یک گلدان نارنجی یا تابلو‌های کوچک با قاب نارنجی روی میز خاطره شما فضای صمیمی‌تری ایجاد می‌کند.

پذیرایی منزلم ۱۰۰متر است؛ با کف پارکت و شش پنجره کوتاه و با فاصله. می‌خواهم مبل و پرده تهیه کنم. چند دست مبل بگیرم و آیا مدل ال مناسب است یا نه؟

636674_504

برای پرده‌ها بهتر است هر دو یا سه پنجره را یکی در نظر بگیرید و برای آنها یک پرده بزرگ تهیه کنید تا با فضای بزرگ پذیرایی شما هماهنگ‌تر باشد. پذیرایی شما اگر با نشیمن خانه‌تان یکی است، بهتر است از دو نوع مبلمان استفاده کرده و با چیدمان متفاوت آنها دو فضای جداگانه ایجاد کنید. یادتان باشد به خاطر وسعت زیاد پذیرایی نباید مبل‌ها را دور از هم بچینید حتی اگر فضای شما فقط پذیرایی است با دو نوع مبلمان متفاوت دو فضای کوچک‌تر ایجاد کنید تا پذیرایی صمیمی‌تری داشته باشید و ‌مهمان‌های تان راحت‌تر بتوانند با هم صحبت کنند. بسته به سلیقه شما، می‌تواند یکی از این انواع مبل‌ها ال‌شکل باشد.

مبلمان خانه‌ام قهوه‌ای – صدفی است و تمام‌پارچه و ترک. کف خانه ام هم پارکت چوبی عسلی و دیوارهایش سفید است. فقط یک دیوار پشت کاناپه‌ام رنگ سبز پسته‌ای دارد. چطور می‌توانم این فضا را تغییر دهم؟

636675_712

شما می‌توانید از رنگ سبز پسته‌ای پشت کاناپه کمک بگیرید و از آن برای تغییر فضا استفاده کنید؛ مثلا چند کوسن با رنگ سبز پسته‌ای تهیه کنید و رنگ چیزهای کوچک دیگر مثل گلدان‌ها را هم به این رنگ تغییر دهید ولی اگر کلا از رنگ سبز خسته شده‌اید، می‌توانید با عوض کردن رنگ دیوار پشت کاناپه به رنگ دلخواه‌تان تغییر بزرگ‌تری ایجاد کنید. فقط یادتان باشد کوسن‌ها، قاب و چیزهای کوچک دیگر هم هماهنگ با رنگ دیوارتان باشد. رنگ مبلمان و پارکت شما با رنگ‌های زیاد دیگری می‌توانند ترکیب شوند. پس نترسید و دست به کار شوید.

به مبلمانی با رنگ چوب پتینه، ترکیب مسی، طلایی، نقره‌ای و سیاه چه رنگ پارچه‌ای می‌آید؟

636676_996

هر کدام از رنگ‌هایی که در دسته مبل به کار رفته را می‌توانید استفاده کنید. پارچه مبل شما می‌تواند مسی، طلایی، نقره‌ای یا مشکی باشد.

خانه‌ام۹۰ متری است. مبلمان سلطنتی کرم‌طلایی دارم. برای یک تغییر خوب و عاقلانه نمی‌دانم رویه‌شان را عوض کنم یا اینکه مبلمان راحتی جدیدی جایگزین آنها کنم؟ لطفا راهنمایی‌ام کنید.

636677_502

انتخاب نوع مبلمان به سلیقه شما بستگی دارد اما اگر فقط فضای چیدن یک‌دست مبل را دارید بهتر است از مبل‌های راحتی که طرح‌های متنوع و قیمت مناسب‌تری نسبت به مبل‌های سلطنتی دارند، استفاده کنید. از آنجا که خانه شما ۹۰ متری است بهتر است از مبل راحتی استفاده کنید تا هم فضای نشیمن راحت‌تری داشته باشید و هم تغییر بزرگ‌تری ایجاد کرده باشید.

خانه‌ام ۷۵ متر است. دو تا سوال دارم؛ اول اینکه کابینتم کرم با رگه‌های قهوه‌ای کم‌رنگ و صفحه روی آن طوسی‌نقره‌ای است ولی به هم نمی‌آیند. به نظرتان صفحه چه رنگی باشد بهتر است؟ و سوال دوم اینکه پذیرایی خانه‌ام مستطیلی شکل با عرض سه متر و ۲۰ سانتی‌متر و طول هشت متر است که یک شکستگی به داخل هم دارد. نمی‌دانم چطور وسایلم را بچینم. لطفا کمکم کنید.

636678_387

برای آنکه صفحه روی کابینت با بدنه آن هماهنگ باشد می‌توانید از رنگ رگه‌های کابینت‌تان استفاده کنید؛ یعنی رنگ قهوه‌ای کم‌رنگ. شکستگی دیوار را هم می‌توانید یک مزیت در نظر بگیرید و فضای کوچک هال را با دو چیدمان به دو فضای نشیمن و پذیرایی تقسیم کنید ولی اگر این شکستگی کوچک است و شما می‌خواهید یک فضای یکدست داشته باشید، می‌توانید آن فضا را به چیزی شبیه طاقچه یا کتابخانه تبدیل کنید و مبل‌ها را بدون شکستگی جلوی آن بچینید.

منبع: برترینها

Tweet سوال و جواب های دکوراسیونی! - تصویر 7
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه