روش تهیه سوپ ذرت و ترخون زمستانی

سرویس آشپزی جوان ایرانی؛ بخش سوپ:

تهیه سوپ ذرت و ترخون را برای شما عزیزان و کاربران محترم قرار داده ایم , با همراه باشید.

 

تهیه سوپ ذرت و ترخون

 

 

تهیه سوپ ذرت و ترخون

 

مواد اولیه :


ذرت 4 عدد (حدوداً 3 فنجان دانه ی ذرت)
کره 3 قاشق غذاخوری
پیاز 1 فنجان (خرد شده)
پیاز رازیانه 1 فنجان (خرد شده)
سیر 2 حبه (خرد شده)
برگ بو 3 عدد خشک
سیب زمینی 4 عدد کوچک (پوست کنده و خرد شده)
نمک به میزان لازم
ترخون 1 تا 2 قاشق غذاخوری (تازه و خرد شده)
آبلیمو 2 قاشق غذاخوری

 طرز تهیه:


هنگامی که دارین ذرت ها رو می پزین پیاز، سیب زمینی و پیازهای رازیانه رو آماده کنید!


1- اگه از ذرت تازه برای این سوپ استفاده می کنید، می تونید ذرت رو اول بپزید یا این که این کار رو نکنید. من اول ذرت ها رو کباب می کنم تا مزه ی بهتری به سوپمون بده.


برای کباب کردن، پوست ذرت ها رو نکنید و بزارید روی ذرت بمونن و ذرت ها رو مستقیماً روی شعله ی زیاد بگیرید تا زمانی که پوسته ی ذرت ها بریان بشن، حدوداً 10 تا 15 دقیقه. بعد اونا رو از روی شعله بردارین و بزارین یکم خنک شن، حالا پوسته و موهای ذرت ها رو جدا کنید!


2- دانه های ذرت رو از ساقه ها جدا کنید. دانه ها رو تو یه ظرف دیگه بزارین. ساقه ها رو دور نریزین.

 

 

 


3- ساقه های ذرت ها رو دو نیم کنید. اونا رو با 6 فنجان آب و برگ بوها داخل یه قابلمه قرار بدین. بزارین بجوشن، بعد در قابلمه رو بزارین و اجازه بدین حدود 30 دقیقه آروم بپزن.


اگه این مرحله رو انجام ندین باید 1 لیتر عصاره ی مرغ یا سبزیجات به اضافه ی 2 فنجان آب به جای عصاره ی ذرت استفاده کنید.

4- داخل یه قابلمه کره رو با حرارت ملایم رو به بالا آب کنید. تکه های پیاز وپیازهای رازیانه رو اضافه کنید و به مدت 5 دقیقه تا وقتی که شفاف بشن اونا رو تفت بدین. سیرها رو اضافه کنید و یه دقیقه ی دیگه همه ی مواد رو تفت بدین.

 

 


5- آبلیمو رو داخل قابلمه اضافه کنید و با شعله ی ملایم بزارین نیم ساعت بپزن. وقتی مواد دارن می جوشن ساقه های ذرت رو از بقیه مواد جدا کرده و اونا رو دور بریزین. پیاز ها و تکه های پیاز رازیانه و سیب زمینی ها رو به قابلمه اضافه کنید.


بعداً عصاره ی ذرت رو همراه با برگ های بو اضافه کنید. خوب به هم بزنید و نمک رو برای مزه دار کردن اضافه کنید. چون ذرت ما بدون نمک بود شاید به نمک بیشتری نیاز داشته باشید. به مدت 20 دقیقه تا وقتی که سیب زمینی ها خوب پخته بشن بزارین به آرومی بجوشن. ذرت ها رو اواخر پخت به قابلمه اضافه کنید و بزارین چند دقیقه خوب بپزن.


6- در مرحله ی آخر ترخون ها رو به بقیه ی مواد داخل قابلمه اضافه کنید

 

 

خواص ذرت :

 

از ریزش مو و شکسته شدن و ترکیدن و گوشه کردن ناخن ها جلوگیرى مى نمایم .


من در بین غلات مقام سوم را دارم ، یعنى اگر گندم و جو وجود نداشتند، من قوت غالب مردم را تشکیل مى دادم - نانى که با آرد من پخته شود، سفیدتر از نان گندم بوده ، و بهترین غذا براى مبتلایان به سل و اسهال است .


من سرشار از ویتامین ((ب )) هستم و تنها نقصى که دارم فقدان ویتامین ((پ )) است و کسانى که منحصرا از آرد من تغذیه مى کنند، و با غذاى خود سبزى و میوه نمى خورند، پس از چندى مبتلا به بیمارى برص برص ‍ کاذب خواهند شد.بر روى دانه هاى من قارچى به عمل مى آید که براى انعقاد خون مفید است .

 

گردآوری: مجله اینترنتی دلگرم

 
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه