روش تهیه ساده سالاد بروکسل در منزل

سرویس آشپزی جوان ایرانی؛ بخش سوپ:

درست کردن  سالاد بروکسل را برای شما عزیزان و کاربران محترم قرار داده ایم , با همراه باشید.

 

درست کردن سالاد بروکسل

 

 

درست کردن سالاد بروکسل

 

مواد اولیه : برای 6 نفر


آبلیمو یک قاشق چای خوری
خلال بادام یک چهارم فنجان (برشته شده)
کلم بروکسل 450 گرم (تازه)
کره 4 تا 6 قاشق غذاخوری
نمک به میزان لازم
فلفل به میزان لازم
پیاز نیم عدد (خرد شده)

 


طرز تهیه:


1- ابتدا انتهای سفت کلم های بروکسل را با چاقوی مناسب جدا کنید. سپس آنها را به مدت 3 دقیقه بجوشانید ولی دقت کنید که رنگ آنها از حالت سبز خارج نشود. سپس آنها را به ظرفی محتوی آب سرد منتقل کنید و به کمک آبکش خشک نمایید.


2- کره را در یک ماهیتابه کوچک داغ کرده و سپس پیازهای خرد شده را در آن سرخ نمایید. پس از سرخ شدن پیازها کلم های آماده مرحله اول را به آن اضافه کرده و به مدت دو تا سه دقیقه طبخ کنید. در همین حین نمک و فلفل را نیز به میزان دلخواه به مخلوط اضافه کنید.


3- مواد داخل تابه را به ظرفی دیگر منتقل کرده و بادام ها را نیز به آن اضافه کرده و به کمک یک قاشق خوب هم بزنید. در انتها برای طعم دهی بهتر آبلیمو را نیز به آن اضافه کنید.


نوش جان

 

خواص کلم بروکسل

 

خواص کلم بروکسل :

 

- کلم بروکسل به علت داشتن مواد گوگردى براى رفع خارش و شوره ى سر داروى بسیار خوبى است. براى این منظور پوست سر را با جوشانده ى غلیظ برگ هاى این کلم ماساژ دهید.

ماسک برگ کلم دکمه اى رنده شده و یا عصاره ى برگ آن پوست صورت را روشن و لکه هاى قهوه اى را برطرف مى کند. براى این منظور هر روز عصاره ى برگ کلم را بر پوست خود بمالید.

 

 

- مقوى قلب بوده براى مواردى چون رماتیسم و نقرس مفید است. مزاج را لینت مى بخشد و زمانى که در آب پخته شود تإثیر آن در لینت بخش مزاج بیشتر مى شود.

قوه بینایى را افزایش داده, سردرد را تسکین مى دهد. تا حدودى خوابآور است.

 

 

- کلم بروکسل حاوی مقادیر قابل توجهی ویتامین C است. بنابراین از آن می توان به عنوان منبع جایگزین مرکبات استفاده کرد. بتاکاروتن، اسیدفولیک و آهن نیز به فراوانی در این نوع سبزی یافت می شوند. برگ های سبز تیره بیرونی آنها از نظر میزان ویتامین C و بتاکاروتن غنی تر از برگ های کمرنگ تر داخلی است.

 

کلم بروکسل منبع سرشاری از اسید فولیک.

 

 

منبع:
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه