اگر علاقه مند هستید تا برای فضای داخلی خانه تان از پوف های زیبا استفاده کنید، درست کردن آن ها کار معقولانه تری به نظر می اید

اگر علاقه مند هستید تا برای فضای داخلی خانه تان از پوف های زیبا استفاده کنید، درست کردن آن ها کار معقولانه تری به نظر می اید تا این که بخواهید یکی از آن ها را با صرف هزینه زیاد خریداری کنید. پوف های دست ساز خودتان انعطاف پذیری و هماهنگی بیشتری با دکوراسیون داخلی خانه شما دارند. زیرا شما می توانید آن ها را متناسب با اندازه مبلمان تان بدوزید و در طراحی آن ها از پارچه های مورد علاقه تان استفاده کنید و ان ها را آن جور که می خواهید تزئینکنید و بیارایید.

021

وسائل مورد نیاز

مواد مورد نیاز:
پارچه کتان نخ
متر
قیچی
رنگ اکریلیک
قلمو نگ
چوب پنبه
پالت رنگ برای مخلوط کردن رنگ ها
پلی استر
صفحات سنگین برای پایه و نشیمن پوف
سوزن دوخت دستی
چرخ خیاطی
قیطان

022

برای دوخت این پوف ها احتیاج به سه تکه پارچه خواهیم داشت. دو دایره برای بالا و پایین و یک تکه مستطیل شکل برای بدنه آن. برای این که بتوانید دایره های بالا و پایین این پوف زیبا را تهیه کنید، ابتدا پارچه را مطابق عکس تا بزنید.

023

ابتدا شعاع دایره نشیمن پوف تان را مشخص کنید سپس با کمک متر و عکس دایره را روی پارچه ترسیم کنید و برش بزنید. بعد از آن که دایره های بالا و پایین را برش زدید یک قطعه مستطیلی هم برش بزنید برای دور تا دور پوفتان، عرض این مستطیل در واقع ارتفاع پوف شما را مشخص می کند و طول مستطیل هم محیط دایره مورد نظر شما است.

024

بعد از این که پارچه ها را برش زدید با استفاده از استمپ های مود نظرتان و رنگ های دلخواه پارچه ها را رنگ آمیزی کنید و به آن ها جلوه ای تازه ببخشید.

025

بعد از خشک شدن رنگ ها حالا نوبت آن است که لبه تکه پارچه های مورد نظرتان را با قیطان بدوزید، این قیطان ها به شما کمک می کند تا تکههای مورد نظرتان را راحت تر به یکدیگر متصل کنید.

026

دقت کنید که حتما پارچه ها را از داخل دوخت بزنید تا ظاهر پوف شما تمیز تر به نظر بیاید. می توانید از سوزن های ته گرد برای اتصال موقع پارچه ها استفاده کنید.

027

بعد از این که تکه های بالا و پایی را بهم متصل کردید حالا نوبت بدنه پوف است، اما باید دقت کنید زمانی که دو لبه قطعه مستطیل شکل را بهم دوخت می دهید شکافی را باز بگذارید تا بتوانید داخل پوفتان را از پشم شیشه یا هر چیز دیگری پر کنید.

028

بعد از این که داخل پوف تان را پر کردید می توانید لبه ها را بدوزید و درز را کاملا ببندید، البته باید دقت کنید که برای دوختن این قسمت نمی توانید از چرخ خیاطی استفاده کنید و باید آن را با دست بدوزید تا بعدا هم بتوانید برای شست و شوی پوف آنرا شکافته و محتویات داخل آن را خالی کنید.

029

حالا دیگر پوف شما آماده است و می توانید آن را هر جای خانه که خواستید قرار دهید. این پف ها می توانند زیبایی و جلوه دکوراسیون داخلی اتاق شما را تحت تاثیر قرار داده و آن را منحصر به فرد تر جلوه دهد.

منبع: چیدانه

Tweet روشی ساده و ارزان برای دوخت مبل پوف - تصویر 10
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه