در همه خانه ها اتفاق افتاده که بر اثر یک حواس پرتی روکش مبل ها دچار آسیب دیدگی شده باشند.

در همه خانه ها اتفاق افتاده که بر اثر یک حواس پرتی روکش مبل ها دچار آسیب دیدگی شده باشند. اگر در خانه مبلی دارید که روکشش پاره یا سوراخ شده و یا سوخته است و برایتان امکان آن وجود ندارد که رو مبلی را عوض کنید بهتر است نا امید نشوید. در این مطلب روشی ساده و مقرون به صرفه را به شما معرفی می کنیم تا بتوانید روکش مبل نشیمن خانه تان را رفو کنید.

روکش مبل

وقتی روکش مبلی آسیب می بیند حتی اگر تصمیم بگیرید که رویه آن قسمت مبل را عوض کنید. پیدا کردن پارچه آن کار بسیار دشواری خواهد بود و عوض کردن رویه همه قسمت ها نیز نیازمند صرف هزینه بسیاری است. البته برای این کار باید یک تعمیرکار حرفه ای نیز پیدا کنید.
از طرفی اگر این آسیب دیدگی نزدیک به محل دوخت پارچه رومبلی نباشد و تصمیم بگیرید خودتان آن را بدوزید، ممکن است رد دوخت بیشتر از پارگی آن خودنمایی کند. بنابراین اگر قرار است این اتفاق بیفتد بهتر است ظاهری زیبا داشته باشد. با ما همراه شوید تا روشی بهتر را به شما پیشنهاد دهیم.

setteeneedle (1)

قبل از شروع کار بهتر است برای جلوگیری از بزرگتر شدن محل پارگی رومبلی آن را بدوزید. سعی کنید این کار را به دقت انجام دهید. با نشستن و برخواستن های مداوم ما بر روی مبل ها روکش هایشان در کشش قرار گرفته شده و امکان دارد پارگی بیشتر شود. بنابراین از محکم بودن محل دوخت مطمئن شوید. پس از پایان این مرحله دوخت و دوز نگران ظاهرش نباشید. در پایان کار اثری از آن باقی نخواد ماند.

setteetemplate2 (1)

یک الگویی کاغذی به شکل شش ضلعی، مشابه آنچه در تصویر بالا می بینید تهیه کنید. اندازه این شش ضلعی باید متناسب با اندازه پارگی رومبلی باشد. سعی کنید شش ضلعی کمی بزرگتر از آن باشد. در کنار هر ضلع زبانه هایی برای تا کردن در نظر بگیرید.

setteecutout (1)

پارچه هایی را با رنگ و طرح مورد علاقه تان پیدا کنید. سعی کنید هنگام انتخاب آنها ترکیب رنگ شان با رنگ رومبلی را مد نظر قرار دهید. یکی از پارچه ها را روی الگو قرار داده و با دقت و ظرافت آن را برش دهید. این کار باید تمیز و مرتب انجام شود.

setteepatch1 (1)

زبانه های شش ضلعی پارچه ای را برگردانید و به دقت اتو بزنید. اتو کردن پارچه باید به شکلی باشد که خط اضلاع آن صاف و مرتب باشد. این کار را با دو پارچه که طرح و رنگی متفاوت دارند تکرار کنید. حالا شما سه عدد شش ضلعی پارچه ای کوچک زیبا دارید.

setteepinned (1)

یکی از شش ضلعی های پارچه ای را روی محل دوخت پارگی مبل قرار دهید و با سوزن آن را محکم کنید تا در جای خود ثابت بماند. دوتای دیگر را به صورتی کنار آن قرار دهید که اضلاع آنها به صورت منظم در کنار هم باشند. حالا وقت آن رسیده که شروع به دوختن تکه های پارچه ای بر روی روکش مبل کنید. چون این دوخت قرار است بخشی از کار باشد و قابل دیدن خواهد بود، بهتر است در انتخاب رنگ نخ و روش دوخت دقت کنید. این کار نیز با ظرافت انجام دهید و پس از پایان کار سوزن ته گردها را جدا کنید.

setteedonebig11

حالا کار تکه دوزی بر روی روکش مبل شما به پایان رسیده و باید شبیه به آن چیزی باشد که در تصویر بالا می بینید. شاید فکر کنید که این وصله های بی تناسب با روکش مبل تان چه زیبایی دارند؟! ما برای آن نیز ایده ای در اختیار شما قرار می دهیم.

setteefinished

با پارچه هایی که انتخاب کرده اید کوسن های زیبایی برای مبل خود تهیه کنید. ست کردن روکش کوسن ها با این وصله های کوچک تناسب و زیبایی مبلمان شما را بیشتر خواهد کرد. حالا شما بدون صرف هزینه زیاد مشکل رو مبلی خود را برطرف کرده اید.

منبع: چیدانه.

Tweet روشی خلاقانه و ساده برای رفو کردن روکش مبل - تصویر 9
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه