آیا تا به حال استفاده از رنگ مشکی را در دکوراسیون منزل خود امتحان کرده‌اید؟ مشکی رنگی زیرک و معماگونه است که می‌تواند هم روحیه غمی و هم روحیه شادی را در شما تقویت کند

آیا تا به حال استفاده از رنگ مشکی را در دکوراسیون منزل خود امتحان کرده‌اید؟ مشکی رنگی زیرک و معماگونه است که می‌تواند هم روحیه غمی و هم روحیه شادی را در شما تقویت کند؛ زمانی به راز درون این رنگ پی می‌برید که ریتم توافق وجودی آن با سایر رنگ‌ها را لمس کنید و از این رنگ نهایت لذت را ببرید.

طراحی دکوراسیون منزل با رنگ مشکی شجاعت و جسارت خاصی می‌خواهد؛ درواقع باید دل را به دریا زد. نمی‌دانیم این شجاعت را شما به خرج می‌دهید یا نه ولی ما برای استفاده از این رنگ در منزل پیشنهادی برای شما داریم تا هم آرامش رنگ مشکی را به خانه خود بیاورید و هم آن را تبدیل به خانه‌‌ای رؤیایی و افسانه‌ای کنید.

۱٫ خواب مشکی

رنگ مشکی دكوراسیون شما رامتمایز می‌کند

اگر شما یک اتاق خواب رمانتیک را می‌پسندید و به رنگ مشکی علاقه بسیاری دارید، می‌توانید در انتخاب رنگ دیوار خود از دو رنگ سفید و مشکی به صورت تک‌رنگ استفاده کنید البته کاغذدیواری‌هایی با همین ترکیب‌بندی وجود دارند که می‌توانید آنها را تهیه کنید. در کنار این رنگ‌آمیزی زیبای دیوار، می‌توانید از روتختی مشکی و سفید که رنگ سفید در آن غالب باشد، استفاده کنید. با پرده‌های مشکی خداحافظی کنید چون اتاق را دلگیر و تاریک می‌کنند، همچنین یک قالیچه مشکی با طرح‌های سفید در کف این اتاق خواب، فضای رمانتیک و عاشقانه‌ای برای شما طراحی می‌کند.

۲٫ مشکی برای سرویس بهداشتی

رنگ مشکی دكوراسیون شما رامتمایز می‌کند

اگر قصد دارید این رنگ را در حمام خود داشته باشید، می‌توانید کاشی‌های دیوار را به رنگ سفید درآورید و برای کف از سرامیک‌های مشکی با طراحی‌های سفید استفاده کنید. توالت‌فرنگی مشکی در کنار وان مشکی و حوله‌های سفید رنگ، دیدی چشمگیر به وجود می‌آورند؛ البته برای اینکه فضا خسته‌کننده نشود، می‌توانید از بطری‌های رنگارنگ شامپو و صابون‌های معطر رنگی در فضای حمام استفاده کنید.

۳٫ رنگ سفید را دست‌کم نگیرید

رنگ مشکی دكوراسیون شما رامتمایز می‌کند

با تاکید بر خنثی بودن رنگ مشکی یادتان باشد جایی هم برای رنگ سفید در نظر بگیرید. رنگ سفید با همه آرامشی که در خودش دارد ترکیبی است از انواع رنگ‌هایی که وجود دارند اما به چشم نمی‌آیند، بنابراین سفید می‌تواند به تنهایی انرژی پنهان در همه این رنگ‌ها را منعکس کند. اگر مبلمان شما مشکی و ساده است حتما به کوسن‌های سفید برای چیدمان فکر کنید تا آرامش و نشاط را با هم داشته باشید. در چیدمان خانه‌تان جایی هم برای آیتم‌های دکوراتیو سفید در نظر بگیرید. آیتم دکوراتیو انتخابی شما می‌تواند یک مجسمه مدرن باشد یا یک ظرف و حتی یک تابلو.

۴٫ نورپردازی مشکی

رنگ مشکی دكوراسیون شما رامتمایز می‌کند

در استفاده از رنگ مشکی باید با دقت ویژه‌ای عمل کنید چون مشکی در کنار قدرت و جسارت، این امکان را دارد که خشم و عصبانیت در محیط ایجاد کند؛ به همین دلیل باید با فکر و دقت سراغ لوستر مشکی بروید. لوسترهای ساده‌ای که با طراحی‌های مدرن هماهنگی خوبی دارند، زیاد دیده می‌شود؛ چنین لوسترهایی برای فضاهای مشکی انتخاب خوبی هستند. اگر در این کار حرفه‌ای نیستید، حتما از طراحان داخلی کمک بگیرید تا آرامش خانه شما با یک تغییر دکوراسیون ساده از دست نرود.

۵٫ یک ترکیب لوکس

رنگ مشکی دكوراسیون شما رامتمایز می‌کند

اگر خیال دارید به ترکیبی لوکس از رنگ مشکی برسید یا حتی به استفاده از این رنگ در اتاق پذیرایی‌تان فکر می‌کنید یادتان باشد باید به ترکیب این رنگ با طلایی هم فکر کنید. ترکیب رنگ طلایی حال و هوای فانتزی رنگ مشکی را کمی متعادل‌تر می‌کند. شما می‌توانید این ترکیب رنگ را در مبلمان، پرده یا حتی اکسسورایز انتخابی‌تان هم امتحان کنید. مجسمه‌های طلایی یا آباژورهایی با پایه طلایی شما را به نتیجه دلخواه‌تان می‌رساند.

۶٫ مشکی تنها هرگز

برای داشتن پرده‌ای با رنگ مشکی حتما آن را با رنگ دیگر ترکیب کنید. پرده‌های سراسر مشکی برای اتاق‌های بزرگ و دیوارهای بلند مناسب هستند وگرنه باعث کوچک نشان دادن محیط می‌شوند. برای انتخاب پرده بهتر است از یک تور سفید برای تمام پنجره و بالا و کنار پنجره از پارچه مشکی ضخیم مثل مخمل، ساتن و… استفاده شود که این مدل پرده‌ها برای دکوراسیون مدرن یا کلاسیک مناسب است.

رنگ مشکی دكوراسیون شما رامتمایز می‌کند

با وجود همه علاقه‌ای که به رنگ مشکی دارید فکر مشکی کردن تمام دیوارها را از سرتان بیرون کنید چون در این شرایط فضای خانه شما بسیار کوچک و تاریک به نظر می‌رسد، اما نگران نباشید شما می‌توانید دست‌کم یکی از دیوارهای خانه‌تان را به رنگ مشکی اختصاص دهید و باقی ماجرا را هم بگذارید به حساب چیدمان و آیتم‌هایی که برای چیدمان انتخاب می‌کنید. یادتان باشد در چیدمان مشکی، رنگ غالب فرش یا گلیمی که به عنوان کفپوش انتخاب می‌کنید حتما باید خاکستری باشد. این انتخاب خودش به تنهایی برای گرم و پرهیجان کردن فضای خانه شما کافی است.

منبع: برترینها

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه