چيدمان اتاق يكي از بزرگ‏ترين دل‏مشغولي‏هاي خانواده‌هاست؛ مخصوصا زماني كه خانه‏مان را عوض كرده‌ايم يا مبلمان جديدي خريده‌ايم و حالا نمي‏دانيم چطور مي‏توانيم از فضاي اتاق بهترين استفاده را ببریم

چیدمان اتاق یکی از بزرگ‏ترین دل‏مشغولی‏های خانواده‌هاست؛ مخصوصا زمانی که خانه‏مان را عوض کرده‌ایم یا مبلمان جدیدی خریده‌ایم و حالا نمی‏دانیم چطور می‏توانیم از فضای اتاق بهترین استفاده را ببریم. حالا اگر پای یک اتاق مربع‌شکل هم وسط باشد، اوضاع سخت‏تر هم خواهد شد. اتاق‏های مربع چون اضلاع برابر دارند، ما را با دشواری بیشتری در چینش مواجه می‌کنند. این مطلب به شما کمک می‌کند بدون نیاز به دکوراتور، اتاق مربع‌شکل خود را به شیوه دلخواه‌ طراحی کنید.

اگر اتاق مربع‌شکل‏تان پذیرایی منزل است، باز هم دو روش را می‏توانید برای چیدمان انتخاب کنید؛ یکی اینکه مبلمان را در امتداد خطوط دیوار بچینید و فضایی راحت، ساده و کلاسیک ایجاد کنید یا اینکه مبلمان را به شکلی زاویه‏دار قرار دهید تا فضایی خاص، متفاوت و مدرن ایجاد شود. گرچه ممکن است شکل دوم کمی عجیب و غیرمنتظره باشد اما برای کسانی که ذائقه مدرن دارند، بسیار جالب است.

679199_850

تصمیم بگیرید که می‏خواهید فضای اتاق را کلاسیک بچینید یا مدرن. چیدمان کلاسیک معمولا یک نقطه تقارن دارد. این نقطه به حفظ تعادل در چیدمان کمک می‌کند در حالی که چیدمان مدرن لزوما به چنین نقطه تقارنی احتیاج ندارد. مبلمان‏های کلاسیک هم (فارغ از نوع طراحی‏شان) همین نقطه تقارن را دارند اما اگر نمی‏خواهید مبلمان جدیدی بخرید، دانستن این نکته به چیدمان مبلمان قبلی‏تان کمک می‌کند.

679200_580

ارتفاع سقف در نوع چیدمان تاثیرگذار است. اگر سقف اتاق مربع‏تان ارتفاع زیادی دارد، حسابی شانس آورده اید و می‏توانید راحت‏تر با چیدمان کلاسیک آن را هماهنگ کنید. در حالی که برای سقف‏های کوتاه‏تر از حد معمول، چیدمان مدرن بهتر است. چیدمان مدرن در اتاق‌های مربعی که سقف کوتاهی دارند، فضایی گرم و صمیمی ایجاد می‌کند.

679201_434

حالا یک نقطه کانونی برای مربع‏تان انتخاب کنید. این نقطه کانونی می‏تواند تلویزیون، شومینه یا هر چیز دیگری باشد. یک فرش بزرگ مقابل آن نقطه کانونی پهن کنید و کاناپه اصلی را روبه‏روی آن قرار دهید. اگر فضای اتاق اجازه می‌دهد کاناپه را طوری بگذارید که سه متر با نقطه کانونی فاصله داشته باشد و به دیوار پشتی هم نچسبد. کاناپه‌های دیگر را هم به موازات اضلاع دیگر فرش بچینید.

679202_278

خطوط در اتاق مربع بیشتر از اتاق‏های مستطیل به چشم می‏آیند. برای شکستن این فضا می‏توانید از یک میز گرد استفاده کنید. آن را در مرکز فرش بگذارید تا فضای صمیمی‏تر ایجاد شود. آباژورهای زمینی و رومیزی را گرد انتخاب کنید تا به نرم و سیال شدن فضا کمک کنند. همچنین می‏توانید از ظروف و لوازم تزیینی دایره‏ای هم استفاده کنید.

679203_107

برای اتاق مربع بهتر است از رنگ‌های یک‌دست و هماهنگ استفاده کنید. این کار را به‌راحتی می‏شود با انتخاب یک‌رنگ پایه و اصلی مبلمان یا حتی تابلوی روی دیوار انجام داد؛ مثلا تابلویی با گل‏های صورتی و قرمز را می‏توانید با کوسن‏هایی از همان رنگ برای مبلمان‏تان تهیه کنید. یادتان باشد هرقدر تابلوی شما خطوط منحنی و مدور داشته باشد، فضای مربع اتاق را نرم‏تر کرده و حس حرکت در فضا ایجاد می‌کند.

679204_743

اگر اتاق خواب‏تان مربع است، تخت را با کمی زاویه نسبت به دیوار قرار دهید. اگر چیدمان کلاسیک مدنظرتان است، تخت باید به نقطه تعادل اتاق تبدیل شود و پاتختی‏ها را دوطرف آن قرار دهید. اما اگر هنوز تخت مورد نظرتان را نخریده‌اید، حواس‏تان باشد که تخت‏های کوتاه برای اتاق‏های مربع مناسب‏تر هستند.

679205_975

منبع: برترینها

Share the post "رازهای چیدمان اتاق مربع شکل"

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • LinkedIn
  • E-mail

Related posts:

  1. اصول چیدمان مبلمان
  2. دکوراسیون و چیدمان اتاق کودک و نوجوان
  3. چیدمان مبلمان اتاق نشیمن
  4. مدل های جدید چیدمان اتاق عروس و داماد
Tweet رازهای چیدمان اتاق مربع شکل - تصویر 8
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه