باربی یکی از زیباترین و جذاب ترین عروسک های دنیاست. این عروسک 29 سانتی‌متری خیلی زود و کمی پس از تولد، خودش را در دل همه مردم دنیا جا کرد و هنوز هم یک از محبوب ترین عروسک های دنیا به شمار می رود.

مجله اینترنتی برترین ها
 
 
 
 
برترین ها: باربی یکی از زیباترین و جذاب ترین عروسک های دنیاست که پنجاه و شش از تولدش می گذرد. این عروسک 29 سانتی‌متری خیلی زود و کمی پس از تولد، خودش را در دل همه مردم دنیا جا کرد و هنوز هم یک از محبوب ترین عروسک های دنیا به شمار می رود. البته این عروسک خوش‌اندام و جذاب، در طول تاریخ دستخوش تغییرات بسیاری شده است. اما لباس ها و تیپ هایی که باربی دارد را در هیچ عروسک دیگری نمی توان پیدا کرد.

تولدت مبارک باربی!

طراحی

تولدت مبارک باربی!

داستان تولد این بانوهای زیبا به ماه مارس سال ۱۹۵۹ میلادی باز می گردد که توسط کمپانی آمریکایی Mattel طراحی و ساخته شد و برای نخستین بار، در 9 مارس همان سال، در نمایشگاه عروسک نیویورک به نمایش عموم گذاشته شد. طراح باربی، خانم روث هندلر است که این عروسک را با الهام از عروسکی آلمانی به نام بیلد لیلی بوجود آورد.

تولد نخستین باربی

تولدت مبارک باربی!

نخستین عروسک باربی، لباس شنا مشکی با خطوط راه راه سفید برتن داشت و با مدل موی دم اسبی، موی بور و خرمایی و رژلب قرمز عرضه شد. این عروسک به عنوان مدل نوجوان با پوشاکی که شارلوت جانسون طراحی کرده بود با قیمت 3 دلار آمریکا روانه بازار شد.

باربی، اهل ویلوز

تولدت مبارک باربی!

باربی اهل روستای Willows در ویسکانزین است. نام باربی از دخترِ روث به نام باربارا میلیسنت روبرتز گرفته شده است. باربی نخستین عروسکی بود که با چهره زنانه و متفاوت از دیگر عروسک های دنیا، طراحی و وارد بازار شد. در آن زمان همه عروسک ها به شکل کودکانه ساخته می شدند و طراحی باربی کاملا نوآورانه و خلاقانه به شمار می رفت.

باربی به همراه Ken Carson

تولدت مبارک باربی!

در سال 1961 میلادی، یک مدل باربی موقرمز به همراه پسری به نام Ken Carson عرضه شد. این پسرها نیز بعدا به خط تولید کارخانه Mattel اضافه شدند.

باربی و دوستان

تولدت مبارک باربی!

باربی دوستان آمریکایی و آفریقایی زیادی پیدا کرد که از سال 1969 میلادی او را همراهی می کردند. البته دوستان دورگه آمریکایی-آفریقایی او تا سال 1980 میلادی به دنیا نیامده بودند.

باربی سیاه پوست

تولدت مبارک باربی!

در سال 1980 میلادی، کارخانه Mattel، باربی سیاه پوستی طراحی و روانه بازار کرد.

باربی در مشاغل مختلف

تولدت مبارک باربی!

باربی از زمان تولد تاکنون، 150 شغل متفاوت را امتحان کرده است؛ از دامپزشک گرفته تا افسر پلیس، خلبان، مدل، پزشک و ستاره موسیقی راک. در این عکس، باربی به عنوان بازیکن تنیس ظاهر شده است.

روث هندلر

تولدت مبارک باربی!

روث هندلر  از نظر جامعه شناسی، یک پدیده به شمار می رود. او تحولی عظیم در دنیای بازی کودکان ایجاد کرد. روث هندلر هنگام مشاهده بازی دخترش باربارا با عروسک‌های کاغذی متوجه شد او از بازی دادن آنها در نقش بزرگسالان لذت می‌برد. آن زمان اغلب عروسک‌ها به شکل کودکان خردسال ساخته می‌شدند. روث ایده ساخت عروسکی با اندام بزرگسالان را به شوهرش الیوت پیشنهاد نمود، اما وی به عنوان مدیر شرکت متل اشتیاقی به این پیشنهاد نشان نداد.

در سال ۱۹۵۶ روث در سفری به آلمان به عروسکی که بایلد لی لی نامیده می‌شد برخورد نمود که عیناً مطابق آن چیزی بود که در سر می‌پروراند. او سه عدد از این عروسک‌ها را خریداری کرد. یکی را به دخترش داد و دوتای دیگر را به متل برد. روث پس از بازگشت به آمریکا با کمک مهندسی به نام جک راین اقدام به طراحی عروسکی مشابه نمود و به نام دخترش باربارا نام باربی را بر آن نهاد. عروسک باربی برای اولین بار در نهم ماه مارس سال ۱۹۵۹ در شهر نیویورک به نمایش گذاشته شد.

باربی اولین عروسکی بود که استراتژی بازاریابی بر اساس تبلیغات تلویزیونی داشت. برآورد می‌شود که بیش از یک میلیارد عروسک باربی در بیش از ۱۵۰ کشور جهان فروخته شده‌است و بنا بر ادعای شرکت متل هر دقیقه سه باربی به فروش می‌رسد.

باربی آرشیتکت

تولدت مبارک باربی!

باربی فضانورد

تولدت مبارک باربی!

باربی 4 سال پیش از این که نیل آرمسترانگ به فضا سفر کند، به کهکشان پا گذاشت.

باربی، رئیس جمهور می شود

تولدت مبارک باربی!

در سال 2000 میلادی، در طول انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، عروسک های باربی با عنوان President 2000 Barbie  ساخته و روانه بازار شدند. ریاست جمهوری، 75امین شغلی بود که باربی به عهده گرفت.

باربی در قالب «آنگلا مرکل»

تولدت مبارک باربی!

عروسک باربی به صورت آنگلا مرکل برای بزرگداشت این زن بزرگ و موفق در سال 2009 میلادی ساخته شد.

باربی و آلفرد هیچکاک

تولدت مبارک باربی!

کارخانه Mattel بر اساس فیلم ترسناک The Birds آلفرد هیچکاک، باربی هایی به همراه کلاغ ساخت و روانه بازار کرد. این باربی همانند هنرپیشه این فیلم، لباس سبز پشمی به تن دارد.

باربی های Twilight

تولدت مبارک باربی!

این عروسک ها در سال 2010 میلادی با الهام از فیلم توآلایت (گرگ و میش) ساخته شده است.

باربی های معلول

تولدت مبارک باربی!

کارخانه Mattel در سال 1997 میلادی، باربی هایی که رو یویلچر نشسته اند را طراحی و روانه بازار کردند تا یادآوری کنند برخی از افراد در دنیا دچار ناتوانایی هایی هستند.

«مجسمه آزادی» باربی

تولدت مبارک باربی!

این باربی در سال 2006 ساخته و روانه بازار شد.

تمبرهای باربی

تولدت مبارک باربی!

در سال 1999 میلادی تمبرهای باربی تولید شد و بسیار هم مورد استقبال مردم آمریکا قرار گرفت.

باربی محجوب

تولدت مبارک باربی!

باربی محجبه در سال 2007 میلادی در جاکارتا ساخته شد تا دختران مسلمان را به رعایت حجاب و زیبایی آن تشویق کند.
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه