خودتان را دوست بدارید +تصاویر


خودتان را دوست بدارید +تصاویر - تصویر 1

«زیبا بودن یعنی خودتان باشید. نیازی نیست دیگران تاییدتان کنند. خودتان باید خودتان را بپذیرید.» -- Thich Nhat Hanh

مهمترین تصمیم زندگی تان، تصمیمی است که بر بقیه تصمیم های زندگی تان اثر می گذارد، تعهد به دوست داشتن و پذیرفتن خودتان. این تصمیم به طور مستقیم بر کیفیت روابط شما، کارتان، وقت آزادتان، ایمانتان و آینده تان اثر می گذارد. اگر خودتان را دوست داشته باشید دیگران هم دوست خواهند داشت. برای اینکه بدانید چطور می توانید اینکار را انجام دهید، این مراحل را خوانده و در زندگی تان عملی کنید.

1. روزتان را با عشق (و نه تکنولوژی) شروع کنید.

قبل از اینکه از رختخوابتان بیرون بیایید، ارزشمند بودنتان را به خودتان یادآور شوید. عشق را درون ریه هایتان بکشید و بیرون دهید. خودتان را از عشق سیراب کنید.

خودتان را دوست بدارید +تصاویر

2. برای فکر کردن و نوشتن وقت بگذارید.

هر روز وقت بگذارید و روی درونتان تمرکز کنید. با ۵ دقیقه مدیتیشن و ۵ دقیقه نوشتن در صبح ها شروع کنید. کم کم این زمان را افزایش دهید.

3. با شادی با خودتان حرف بزنید.

برای اینکه ذهنتان را آموزش دهید مثبت تر باشد، از تایید کردن استفاده کنید. مچ بندی روی دست راستتان ببندید، وقتی می بینید که به هر ترتیبی می خواهید از خودتان سوءاستفاده کنید، مچ بند را به دست چپتان منتقل کنید.

خودتان را دوست بدارید +تصاویر

4. صداقت احساسی پیدا کنید.

بی حس کردن احساساتتان دیگر کافی است. خرید کردن، خوردن و نوشیدن نمونه هایی از روش های دوری از ناراحتی و درد است. هوشیارانه به سمت احساسات و عواطفتان بروید.

5. علایقتان را گسترش دهید.

چیز جدیدی را امتحان کنید. یک زبان جدید یاد بگیرید. جاهایی بروید که قبلاً نرفته اید. کارهایی انجام دهید که قبلاً نکرده اید. شما حق دارید زندگی فوق العاده داشته باشید.

خودتان را دوست بدارید +تصاویر

6. از فعالیت های زندگی بخش لذت ببرید.

ورزشی را پیدا کنید که دوست دارید. غذاهایی را کشف کنید که برایتان مفید است. یک روز دست از تکنولوژی بردارید و وقتتان را به کارهایی بگذرانید که به شما حس زنده بودن می دهند.

7. برای آزاد شدن مشتاق باشید.

نفس بکشید، ریلکس باشید و رها کنید. هیچوقت نمی توانید تصویر کامل را ببینید. نمی دانید هر چیزی چه هدفی به دنبال دارد. با فکر نکردن و آرزو نکردن اینکه کاش آدم ها و اتفاقات طور دیگری در زندگی تان بودند، از جنگیدن علیه خودتان دست بکشید. برنامه شما ممکن است از قصد و نیت روحتان متفاوت باشد.

خودتان را دوست بدارید +تصاویر

8. روی رشد و پیشرفت فردی و معنوی تان کار کنید.

به استقبال رشد بروید. زندگی یک سفر است. ما به دنیا آمده ایم که یاد بگیریم و در سطحی عمیق تر دوست بداریم. اگر بخواهید تند قدم بردارید، زندگی برایتان سخت خواهد شد. آهسته قدم برداشتن برای جلو رفتن در زندگی کافی است.

9. توانایی هایتان را مال خود کنید.

آنقدر خودتان را دوست بدارید که فرصت های محدودی که پیش رویتان قرار می گیرد را باور کنید. وارد عمل شوید و زندگی زیبا برای خودتان بسازید.

خودتان را دوست بدارید +تصاویر

10. با خودتان صبوری کنید.

عجله و ترس را کنار بگذارید. آرام باشید و به خودتان اعتماد کنید. تلاش کنید و مطمئن باشید دنیا پاداشتان را خواهد داد.

11. با قدردانی زندگی کنید.

ذهنتان را آموزش دهید که قدردان و شکرگزار باشد. استعدادها، زیبایی و شکوه خودتان را تحسین کنید. خودتان را با تمام نقص ها دوست داشته باشید.

خودتان را دوست بدارید +تصاویر

12. بگذارید بصیرتتان هدایتتان کند.

همه پاسخ ها به درون خودتان برمی گردد. به دنبال نشانه ها باشید و به احساسات درونی تان توجه کنید. وقتی می خواهید تصمیمی بگیرید، احتمالاً دو صدا از درون خودتان می شنوید. صدایی آرام در خود والایتان و صدای بلند که نفستان است. همیشه راهی که صدای آرام نشانتان می دهد را دنبال کنید.

13. کاری را انجام دهید که محترمتان می کند.

در فعالیت هایی که پایین می آوردتان شرکت نکنید. اجازه ندهید افراد مسموم وارد زندگی تان شوند. همه را دوست بدارید اما مراقب کسانیکه اجازه می دهید وارد زندگی تان شوند باشید.

خودتان را دوست بدارید +تصاویر

14. تردیدها و عدم قطعیت ها را بپذیرید.

رنج کشیدن از زندگی کردن در غم گذشته یا ترس از آینده ناشی می شود. توجهتان را به زمان حال معطوف کنید و آرامش داشته باشید.

15. خودتان را ببخشید.

از خطاهایتان درس بگیرید و به جلو حرکت کنید. با این جمله به خودتان اطمینان دهید: «خودم را با خاطر قضاوت کردن خودم می بخشم.»

خودتان را دوست بدارید +تصاویر

16.قدرت لذت را کشف کنید.

دوست داشتن خود نیاز به زمانی برای ریلکس بودن، تفریح کردن و ارتباط نزدیک با دیگران دارد. دنیای پرسرعت امروز مجبورمان می کند مدام در رقابت و هدف سازی باشیم که جایی برای بازی و تفریح برجا نمی گذارد. دکتر استوارت برو (Dr. Stuart Brow) می گوید، «متضاد بازی کار نیست، افسردگی است.»

17. واقعی باشید. خودتان را بیرون بریزید.

به خودتان اجازه دهید دیده شوید، شناخته شوید و شنیده شوید. با این صمیمیت با خودتان احساس راحتی کنید.

خودتان را دوست بدارید +تصاویر

18.روی مثبت ها تمرکز کنید.

به قلبتان رجوع کنید و نقاط مثبت خودتان را تحسین کنید.

19. مراقب نادیده گرفتن خود باشید.

مراقب انتخاب هایتان باشید. چندین بار در طول روز از خودتان بپرسید، «آیا این انتخاب به من ارزش می دهد؟»

خودتان را دوست بدارید +تصاویر

20.تجسم کنید که اگر ارزش خودتان را باور داشتید زندگی تان چه شکلی می گرفت.

زندگی تان را به دوست داشتن خودتان اختصاص دهید. این باید مهمترین اتفاق زندگی تان باشد.

21. از متخصص کمک بگیرید.

نادیده گرفتن خود دردناک است. شما لایق شاد بودن هستید. شما حق دارید پذیرفته شده و دوست داشته شوید. اگر لازم بود، از یک مشاور، مربی یا روانشناس کمک بگیرید. این بهترین سرمایه گذاری است که می توانید انجام دهید.

خودتان را دوست بدارید +تصاویر

ازآنجا که ما انسانها همه به هم وصل هستیم، اگر من خودم را دوست داشته باشم، شما را هم دوست خواهم داشت. ما با عشق هایمان می توانیم خودمان، همدیگر و دنیا را بهبود بخشیم. عشق هدف ماست. یادتان نرود که عشق از ما و از درون تک تک ما آغاز می شود.

منبع: مردمان

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه