لوگوی هر شرکت یا نهاد تجاری در واقع نشان و علامت آن تجارت به شمار می رود و تمام فعالیت ها در قالب آن نشان مفهوم پیدا می کند. این لوگو زمانی موفق تر می شود که خلاقیت هم چاشنی آن شود.

خلاقیت و ابتکار در هر کار و فعالیتی پسندیده و مورد تایید است، اما در برخی عرصه ها نمود بیشتری دارد و بهتر و موثرتر به چشم می آید.

لوگوی هر شرکت یا نهاد تجاری در واقع نشان و علامت آن تجارت به شمار می رود و تمام فعالیت ها در قالب آن نشان مفهوم پیدا می کند. این لوگو زمانی موفق تر می شود که خلاقیت هم چاشنی آن شود.

با لوگوهایی آشنا شوید که خلاقیت در آنها حرف اول را می زند.

1. the FedEx

خلاقانه ترین لوگوهای دنیا - تصویر 1

لوگوی این شرکت که پیشگام در خدمات لجستیک محسوب می شود، یک نکته ظریف و انحرافی در خود دارد. فضای خالی بین دو حرف E و X در واقع پیکانی است که نشان دهنده رو به جلو  بودن و نگاه این شرکت به آینده است.


2. the Goodwill

خلاقانه ترین لوگوهای دنیا - تصویر 2

این نهاد غیرانتفاعی که به آموزش مشاغل و دیگر کارهای مرتبط با جامعه برای افرادی که ناتوانی خاصی دارند یا تجربه کاری ندارند، می پردازد، لوگوی جالبی دارد.

آیکونی که به صورت نیم رخ دیده می شود و در حال لبخند زدن است، در واقع همان حرف G است که این عبارت با آن آغاز می شود.


3. the Milwaukee Brewers

خلاقانه ترین لوگوهای دنیا - تصویر 3

گذشته از اینکه ظاهر لوگوی این تیم بیس بال، بیننده را به یاد دستکش های این ورزش می اندازد، با دقت بیشتر می توان حروف m و b را در این لوگو دید.


4. the Pittsburgh zoo & PPG Aquarium

 خلاقانه ترین لوگوهای دنیا - تصویر 4

لوگوی این باغ وحش و آکواریوم نیز که در پنسیلوانیای آمریکا واقع شده، ویژگی های منحصربه فردی دارد. فضای دو طرف درخت که در ظاهر خالی و سفید به نظر می آیند، در وا��ع چهره یک گوریل و یک شیر را به نمایش می گذارند.


5.the  Tostitos

خلاقانه ترین لوگوهای دنیا - تصویر 5

حکایت لوگوی این نوع تنقلات هم در نوع خود جالب است. دو حرف T که در این لوگو می بینید، در واقع آدم هایی هستند که می خواهند این نوع چیپس را به سس سالسا آغشته کنند و بخورند! سس سالسا هم درون ظرفی است که آن ظرف در واقع همان نقطه حرف I است.


6. the Eight

خلاقانه ترین لوگوهای دنیا - تصویر 6

در یک طراحی کاملا خلاقانه هر یک از حروف این واژه در واقع بخشی از عدد هشت یا همان Eight را به تصویر می کشند.


7. the Amazon 

خلاقانه ترین لوگوهای دنیا - تصویر 7

پیکان زرد رنگی که زیر نام این شرکت تجارت الکترونیک جا خوش کرده، در واقع  تداعی کننده چهره ایست که به ما و شما لبخند می زند!


8. London Symphony Orchestra

خلاقانه ترین لوگوهای دنیا - تصویر 8

این لوگوی بازیگوش هم نه تنها ترکیبی از حروف L، S و O است، بلکه تداعی کننده رهبر ارکستری است که با حرکات دست خود در حال راهنمایی نوازندگان است.

منبع : بانکی

باز نشر: 

برترین مجله اینترنتی ایران

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه