لوگوی هر شرکت یا نهاد تجاری در واقع نشان و علامت آن تجارت به شمار می رود و تمام فعالیت ها در قالب آن نشان مفهوم پیدا می کند. این لوگو زمانی موفق تر می شود که خلاقیت هم چاشنی آن شود.

خلاقیت و ابتکار در هر کار و فعالیتی پسندیده و مورد تایید است، اما در برخی عرصه ها نمود بیشتری دارد و بهتر و موثرتر به چشم می آید.

لوگوی هر شرکت یا نهاد تجاری در واقع نشان و علامت آن تجارت به شمار می رود و تمام فعالیت ها در قالب آن نشان مفهوم پیدا می کند. این لوگو زمانی موفق تر می شود که خلاقیت هم چاشنی آن شود.

با لوگوهایی آشنا شوید که خلاقیت در آنها حرف اول را می زند.

9. MOSLEEP

خلاقانه ترین لوگوهای دنیا (2) - تصویر 1

حرف m در لوگوی این شرکت طوری طراحی شده که بیننده را به یاد یک تخت خواب راحت می اندازد.


10. Bronx Zoo

خلاقانه ترین لوگوهای دنیا (2) - تصویر 2

لوگوی این باغ وحش نیز از ابتکارات منحصربه فردی سود می برد. فضاهای خالی بین پاهای این دو زرافه در واقع شکل کلی چند ساختمان بلند رد شهر نیویورک را نشان می دهد.

 

11. the Hartford Whalers 

خلاقانه ترین لوگوهای دنیا (2) - تصویر 3

لوگوی این تیم پیشین لیگ حرفه ای هاکی آمریکا هم در نوع خود جالب است. فضای خاکستری رنگ در میان رنگ های آبی و سبز تداعی کننده حرف H انگلیسی است.

این در حالیست که خط های خاکستری داخل رنگ سبر هم یادآور حرف W است. بخش آبی رنگ هم بیننده را به یاد دم نهنگ می اندازد که نام این تیم از آن گرفته شده است.


12. the Spartan Golf Club

خلاقانه ترین لوگوهای دنیا (2) - تصویر 4

در ظاهر به نظر می رسد این لوگو تنها نشان دهنده فردیست که برای ضربه زدن به توپ آماده است، اما بیشتر که دقت کنید، متوجه سر یک جنگجوی اسپارتی با کلاه خود می شوید.


13. VIA Rail Canada

خلاقانه ترین لوگوهای دنیا (2) - تصویر 5

لوگوی راه آهن کانادا هم ظاهرا ساده و بدون هرگونه نکته انحرافی است، اما با دقت بیشتر می توان به این نکته پی برد که فضای خالی بین حروف V و I و نیز فضای خالی بین حروف I و A دو خط موازی را نشان می دهند که تداعی گر ریل قطار هستند.


14. the NBC

خلاقانه ترین لوگوهای دنیا (2) - تصویر 6 

فضای سفید رنگی که در وسط این لوگو جلب نظر می کند، در واقع سر طاووسی را به نمایش می گذارد که بالهای رنگارنگ خود را گسترانیده است. این طاووس در حال نگاه کردن به سمت راست است که معمولا نماد رو به جلو رفتن و نگاه به آینده است.
 

15. Tour de france

خلاقانه ترین لوگوهای دنیا (2) - تصویر 7

در لوگوی این مسابقات قدیمی و باسابقه دوچرخه سواری هم خلاقیت های جالبی وجود دارد. حرف R در این لوگو طوری طراحی شده که تداعی کننده یک دوچرخه سوار است.

دایره نارنجی رنگ این لوگو هم در واقع لاستیک جلوی دوچرخه است.

منبع : بانکی 

باز نشر: 

برترین مجله اینترنتی ایران

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه