رنگ های مکمل در چرخه رنگ های متضاد یکدیگر یافت می شوند .دوره رنگ های مکمل می تواند زمانیکه توسط یک طراح مد توصیه می شود گمراه کننده باشد اما این لزوما به معنای آن نیست که پوشیدن آن ها با هم می تواند برای شما مکمل باشد!

تاثیر تئوری رنگ ها روی لباس هایی که با هم پوشیده می شود

رنگ های مکمل (Complementary Colours)
رنگ های مکمل در چرخه رنگ های متضاد یکدیگر یافت می شوند .دوره رنگ های مکمل می تواند زمانیکه توسط یک طراح مد توصیه می شود گمراه کننده باشد اما این لزوما به معنای آن نیست که پوشیدن آن ها با هم می تواند برای شما مکمل باشد!بلکه به این معنی است که آنها یکدیگر را کامل می کنند ، یکدیگر را جلوه می بخشند و روی یکدیگر تاکید می کنند. اگر شما بخواهید تصویری عالی و غافلگیر کننده بسازید بسیار عالی است اما اگر سعی کنید که از ایجاد یک پوشش مصنوعی خودداری کنید.

چگونه آنها را با هم بپوشیم؟
مگر اینکه شما یک طراح لباس با اعتماد به نفس باشید بهتر است که از گوشیدن رنگ های مکمل با یکدیگر خودداری کنید.به جای آن چرا تلاش نکنید که یک رنگ را انتخاب کرده و رنگ های متضاد آن را انتخاب کنید مانند سبز با صورتی روشن یا آبی با طلایی؟

تاثیر تئوری رنگ ها روی لباس هایی که با هم پوشیده می شود
رنگ های مشابه (Analogous Colours)
رنگ های مشابه نزدیک به همدیگر هستند و در چرخه رنگ ها در کنار یکدیگر قرار می گیرند. به خاطر اینکه آنها شبیه به یکدیگر هستند و در ترکیب رنگ ها برای چشم آشنا هستند می تواند برای پوشش یک انتخاب هوشمندانه باشند.

چگونه آنها را بپوشیم؟
سعی کنید خودتان را به انتخاب سه رنگ مشابه محدود کنید و از انتخاب بیش از سه رنگ خودداری کنید. از دو رنگ مشابه استفاده کنید تا ظاهری طبیعی داشته باشید نه مصنوعی.

منبع: ileev.com

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه