نام کامل: منصور پورحیدری. تاریخ تولد: ۶ بهمن ۱۳۲۴. محل تولد: تهران-ایران. پست: مربی(گذشته: مدافع). زندگی ورزشی. وی ابتدا در سن ۱۷ سالگی در باشگاه فوتبال دارایی بازی میکرد اما سپس به باشگاه تاج (استقلال) رفت و به مدت ۹ سال در تیم تاج به عنوان دفاع راست بازی میکرد و در سال ۱۳۴۹ عنوان قهرمانی جام باشگاههای آسیا را به همراه تیم تاج کسب کرد. او با پنج دوره حضور در ادوار رقابتهای آسیایی به عنوان سرمربی رکورددار تاریخ باشگاه استقلال است که ۳۲ مرتبه مربیگری یک باشگاه در جام باشگاههای آسیا را به عهده ...

Mansour Pourheydari

نام کامل: منصور پورحیدری
تاریخ تولد: ۶ بهمن ۱۳۲۴
محل تولد: تهران-ایران
پست: مربی(گذشته: مدافع)

زندگی ورزشی

وی ابتدا در سن ۱۷ سالگی در باشگاه فوتبال دارایی بازی میکرد اما سپس به باشگاه تاج (استقلال) رفت و به مدت ۹ سال در تیم تاج به عنوان دفاع راست بازی میکرد و در سال ۱۳۴۹ عنوان قهرمانی جام باشگاههای آسیا را به همراه تیم تاج کسب کرد.
او با پنج دوره حضور در ادوار رقابتهای آسیایی به عنوان سرمربی رکورددار تاریخ باشگاه استقلال است که ۳۲ مرتبه مربیگری یک باشگاه در جام باشگاههای آسیا را به عهده داشتهاست.
او در پنج دوره حضور خود؛ یک مقام قهرمانی، یک مقام نایب قهرمانی و یک مقام سوم جام باشگاههای آسیا و همچنین دو مقام چهارم جام برندگان جام آسیا را برای استقلال به ارمغان آوردهاست.
پورحیدری در ۳۰۹ مسابقه مربیگری تیم فوتبال استقلال تهران را بر عهده داشتهاست و ۸۱ بار به عنوان مربی در خدمت آبیپوشان بود که از این لحاظ در تاریخ باشگاه استقلال رکورددار میباشد. پورحیدری همچنین رکورددار مربیگری در شهرآورد تهران است.
وی دارای یک فرزند دختر و یک فرزند پسر است که متولد سالهای ۱۳۶۲ و ۱۳۷۰ میباشند. پورحیدری در مجموع ۳۹۰ مرتبه برروی نیمکت استقلال نشستهاست.

وی هم اکـنون سرپرست تـیم استقلال تهـران می باشد.
تعصب پورحیدری به قدری زیاد که از تیم بسکتبال تاج ، همسرش را انتخاب کرد. ضمن اینکه خواهر خانم ایشان هم عضو تیم بسکتبال تاج بود،یک خانواده اصیل تاجی ! از تعصب پورحیدری علاوه بر اینها بگویم که در کنار خانم و خواهر خانوم خود در مسابقات والیبال برای تشویق تیم تاج در مقابل تیم پرسپولیس به ورزشگاه میرفت و در تمام طول مسابقه یک لحظه ارام نمینشست.

Mansour Pourheydari(3)

افتخارات

– به عنوان بازیکن

* سه عنوان قهرمانی جام باشگاههای تهران
* قهرمانی جام باشگاههای ایران
* قهرمان جام دوستی و اتحاد
* سه دوره قهرمان جام میلز هند
* قهرمان جام تخت جمشید
* مقام سومی جام باشگاههای آسیا

– دوران مربیگری

* سه دوره قهرمانی باشگاههای تهران
* دو دوره قهرمانی در رقابتهای جام آزادگان
* نایب قهرمانی جام باشگاههای آسیا
* دو دوره قهرمانی جام حذفی ایران
* قهرمانی در جام باشگاههای آسیا ۱۹۹۰
* قهرمانی در بازیهای آسیایی ۱۹۹۸ به همراه تیم ملی فوتبال ایران

Mansour Pourheydari(2)

زندگی شخصی منصور پورحیدری:

مربی لژیونر، منصور پورحیدری حتی در زندگی شخصی و خارج از میادین ورزشی هم، همواره تعصب خود را به تیم تاج نشان می‌داد به گونه‌ای که حتی از تیم بسکتبال تاج، همسرش (فریده شجاعی و عضو فعلی فدراسیون فوتبال) را انتخاب کرد. ضمن اینکه خواهر خانمش (الهه شجاعی) هم عضو تیم بسکتبال تاج بود.

از تعصب منصور پورحیدری علاوه بر اینها می‌توان به این موضوع اشاره کرد که در کنار خانم و خواهر خانمش، در مسابقات والیبال برای تشویق تیم تاج مقابل تیم پرسپولیس – که از چند بازیکن سابق تاج مانند امیر حیدری، خسرو نیاکیان و هوشنگ ملک‌لو تشکیل شده بود- به سالن هفت تیر فعلی می‌آمد و به تشویق تیم تاج می‌پرداخت و در طول مسابقه یک لحظه آرام نمی‌نشستند.

حاصل ازدواج منصور پورحیدری با فریده شجاعی یک فرزند دختر به نام عسل و یک فرزند پسربه نام علی است که متولد سال‌های 1371 و 1362 است. پورحیدری در مجموع 390 مرتبه روی نیمکت استقلال نشسته‌است.

آغاز مربیگری منصور پورحیدری:

بعد از اتمام دوره بازیگری، رایکوف مربی وقت تاج که تیم جوانان تاج را هم در دست داشت، بدلیل پشتکار و پیگیری‌های فراوان منصور، او را به جوانان برد. رایکوف که از سال 48 تا 53 مربی تاج بود، بدلیل خستگی قادر به ادامه کار در تاج نشد و پس از باخت به تیم نفت آبادان در سال 53 کنار گذاشته شد و تیم به علی دانایی‌فرد رسید.
دانایی‌فرد هم منصور پورحیدری را به عنوان کمک خود برگزید، هرچند در سال 54 تنها 8 بازی سرمربی تیم بود و سپس جکیچ به عنوان سرمربی تاج در سال 55 انتخاب شد. جکیچ هم منصور پورحیدری را به عنوان کمک خود انتخاب کرد و نتایج مطلوبی را با تیم بدست آورد.

Mansour Pourheydari(1)

مربیگری پس از انقلاب:

درسال 1357 قرارداد جکیچ با تاج فسخ شد و منصور پورحیدری به همراه جکیچ برای مدتی راهی کشورهای حاشیه خلیج فارس شد. او چند ماه پس از بازگشت مربی استقلال شد. البته لیگ در سال 58 انسجام لازم را نداشت.
پورحیدری با پنج دوره حضور در ادوار رقابتهای آسیایی به عنوان سرمربی، رکورددار تاریخ باشگاه استقلال است که 32 مرتبه مربیگری یک باشگاه در جام باشگاه‌های آسیا را به عهده داشته‌است. او در پنج دوره حضور خود؛ یک مقام قهرمانی، یک مقام نایب قهرمانی و یک مقام سوم جام باشگاه‌های آسیا و همچنین دو مقام چهارم جام برندگان جام آسیا را برای استقلال به ارمغان آورده‌ است.

منصور پورحیدری در 309 مسابقه مربیگری تیم فوتبال استقلال تهران را بر عهده داشته‌ و 81 بار به عنوان مربی در خدمت آبی‌پوشان بود که از این لحاظ در تاریخ باشگاه استقلال رکورددار است. پورحیدری رکورددار مربیگری در شهرآورد تهران نیز هست. منصور پورحیدری همچنین دارای یک رکورد دیگری هم بوده زیرا تنها کسی است که هم به عنوان بازیکن و هم به عنوان مربی توانسته قهرمان آسیا شود. وی درسال 1349 در حالی که یک بازیکن 25 ساله بود، توانست به عنوان قهرمانی آسیا برسد و یک بار هم به عنوان مربی در سال 1370 توانست قهرمان آسیا شود.

Mansour Pourheydari(4)

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه