آیا چربی شکمتان آب نمی‌شود؟ این را باید بدانید آب شدن چربی شکم خیلی مهم تر از زیبایی اندام شما می‌باشد. چربی اضافی شکم نشانگر انواع بیماری‌های قلبی, دیبانت نوع دوم ،مقاومت به انسولین و بعضی از سرطان‌ها است.

آیا چربی شکمتان آب نمی‌شود؟ این را باید بدانید آب شدن چربی شکم خیلی مهم تر از زیبایی اندام شما می‌باشد. چربی اضافی شکم نشانگر انواع بیماری‌های قلبی, دیبانت نوع دوم ،مقاومت به انسولین و بعضی از سرطان‌ها است.

خوب حالا چگونه و از کجا بفهمیم دلیل آب نشدن چربی شکممان چیست ! در این تاپیک با تک رژ همراه باشید تا دلایل را بازگو کنیم.

 

www.takroj.ir 300010352

 

اگر رژیم و ورزش به کاهش این چربی‌ها کمک نمی‌کنند، شاید دلیل آب نشدن آنها هورمون‌ها یا سن و یا عوامل ژنتیکی باشد. موارد زیر نیز ممکن است دلیل از بین نرفتن چربی‌های شکم شما باشند:

 

 


دارید پیر می‌شوید.

 

ورزش‌های اشتباهی انجام می‌دهید.

ورزش‌های قدرتی موجب افزایش توده عضلانی می‌شوند و این باعث می‌شود که بدنتان چربی بیشتری بسوزاند.

 

شما غذاهای فرآوری شده زیادی می‌خورید.

چربی شکم با التهاب و ورم ارتباط دارد، بنابراین اگر غذاهای فرآوری شده زیادی بخورید، قابلیت کاهش چربی شکم در بدن تان پائین می‌آید. غذاهای طبیعی مانند میوه‌ها، سبزیجات و غلات سبوس دار پر از آنتی اکسیدان‌هایی هستند که خواص ضدالتهابی دارند و از جمع شدن چربی‌ها در شکم جلوگیری می‌کنند.

 

چربی‌های اشتباهی می‌خورید.

بدن با همه چربی‌ها یک جور رفتار نمی‌کند. تحقیق نشان داده است که جذب بالای چربی اشباع شده (مانند چربی گوشت و لبنیات) با چربی احشایی بالا ارتباط دارد.

از طرف دیگر، چربی‌های اشباع نشده مونو (مانند چربی روغن زیتون و آووکادو) و انواع خاصی از چربی‌های اشباع نشده پلی (عمدتاً چربی‌های امگا-۳ موجود در گردو، تخمه آفتابگردان و ماهی‌های چرب مانند سالمون) خواص ضدالتهابی در بدن دارند و اگر در مقدار مناسب مصرف شوند برای بدنتان خوب هستند.

 

اما مصرف زیاد چربی از هر نوعی موجب افزایش جذب کالری و افزایش وزن می‌شود. پس در مصرف چربی‌های سالم میانه روی کنید.

 

 

 

ورزش شما به اندازه کافی نیست.

برای حذف چربی‌های شکم باید ورزش و تمرین خود را بیشتر کنید. در تحقیقی مشخص شد افرادی که روند ورزشی فشرده و سنگین دارند، بیشتر از اف��ادی که برنامه ورزشی سبکی دارند، چربی شکم آب می‌کنند. در واقع ورزش‌های سبک و غیر فشرده هیچ تغییری ایجاد نمی‌کنند.

 

ورزش‌های اشتباهی انجام می‌دهید.

آیا دائماً در حال دراز و نشست زدن هستید؟ وقتی فقط چند سانتیمتر مانده تا شکم صافی داشته باشید، دراز و نشست زدن نیست که شکم تان را شش تکه می‌کند. بلکه باید حرکات مؤثرتری انجام دهید که عضلات مرکز بدنتان – عضلات شکم، پشت، لگن و ماهیچه‌های اریب – و بخش‌های دیگر بدن را به کار بیندازد

 

 

استرس دارید.

ضرب الاجل‌ها، صورتحساب‌ها و قبض‌ها و فرزندان – منبع استرس شما هر چه باشد، استرس زیادی کاهش وزن را برایتان سخت تر می‌کند، به خصوص کاهش چربی‌های شکم را کندتر می‌کند.

 

دلیلش فقط این نیست که وقتی استرس دارید به غذاهای پرچرب رو می‌آورید، بلکه این فقط بخشی از آن است. دلیل هورمون استرس کورتیزول است که میزان جذب چربی در بدن را بالا می‌برد و سلول‌های چربی را بزرگ می‌کند. هرچه مقدار کورتیزول در بدن بیشتر باشد، چربی‌های احشایی بیشتر در بدن جمع می‌شوند.

 

 

به اندازه کافی نمی‌خوابید.

اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که هر شب کمتر از شش ساعت می‌خوابید، باید بگوییم که دور کمرتان باریک نخواهد شد. بیشتر استراحت کنید. تحقیقی که روی ۷۰ هزار خانم انجام شد نشان داد خانم‌هایی که شب‌ها ۵ ساعت یا کمتر می‌خوابند، ۳۰ درصد بیشتر از خانم‌هایی با خواب ۷ ساعت در شب، احتمال اضافه وزن برای آنها وجود دارد. بزرگسالان باید ۷ تا ۸ ساعت در شب خواب داشته باشند.


 

بدنتان شبیه به سیب است.

اگر معمولاً بیشتر در قسمت میانی بدن چاق می‌شوید تا پاها باید بگوئیم شکل بدن شما سیبی است. این مسئله ژنتیکی بدان معناست که کاهش چربی شکم برایتان سخت تر می‌شود، ولی غیرممکن نیست.

 

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه