این روزها بیشتر عکس‌های‌مان داخل دوربین دیجیتال یا گوشی موبایل باقی می‌مانند و ممکن است هیچ‌وقت وارد آلبوم عکس یا قاب نشوند اما اکثر ما به قاب کردن عکس‌های‌مان فکر کرده‌ایم.

این روزها بیشتر عکس‌های‌مان داخل دوربین دیجیتال یا گوشی موبایل باقی می‌مانند و ممکن است هیچ‌وقت وارد آلبوم عکس یا قاب نشوند اما اکثر ما به قاب کردن عکس‌های‌مان فکر کرده‌ایم.

گاهی مواقع با تماشای یک فیلم و دیدن میزی مملو از عکس‌ و گاهی با دیدن یک آلبوم عکس خانوادگی با خودمان فکر کرده‌ایم چه خوب می‌شود اگر این عکس را بزرگ کنم و داخل قاب قرار دهم! نکته مهم چگونه استفاده کردن از این قاب‌هاست.

چیدمان قاب‌های عکس خیلی وقت‌ها ما را گیر می‌اندازد، به‌طوری که شاید دچار وسواس شویم و ساعت‌ها به تغییر مکان آنها فکر کنیم. همه ما چند قاب عکس خالی بدون استفاده داخل خانه‌های‌مان پیدا می‌شود. شما می‌توانید از این قاب عکس‌ها کلی استفاده کنید و با عکس‌های خود و خانواده‌تان به خانه‌ روح ببخشید.

۱٫ نشیمن

قاب‌عکس‌های بزرگ خانواده را روی دیوارهای نشیمن نصب کنید. همین‌طور در نظر داشته باشید که قاب‌های کوچک در دیوارهای بزرگ، زیاد به چشم نمی‌آیند بنابراین به مقیاس و پهنای دیوار هم توجه کنید و متناسب با آن قاب‌عکس را نصب کنید. قاب‌عکس‌های کوچک را داخل کتابخانه نشیمن قرار دهید. برای یک جا نمایش دادن عکس‌های خانوادگی از قاب‌های یکپارچه استفاده کنید.

بهترین جا برای قرار دادن عكس‌های خانوادگی كجاست؟

بطری یا گلدان‌های شیشه‌ای همیشه نباید برای گل و گیاه استفاده شوند، می‌توانید آنها را به قاب عکس تبدیل کنید. برای این منظور، عکس‌تان را چاپ و داخل بطری‌های شیشه‌ای قرار دهید یا از شرکت‌های گرافیکی بخواهید تا عکس‌های اعضای خانواده را روی ماگ، بطری‌های شیشه‌ای و. . . چاپ کنند.

۲٫ پذیرایی

اگرچه دیوارهای پذیرایی جای مناسبی برای عکس‌های خانوادگی نیست اما بعضی‌ها دوست دارند عکس‌های خانوادگی‌شان را قاب و روی دیوارهای پذیرایی نصب ‌کنند. اگر شما هم جزو این گروه هستید، بد نیست کمی متفاوت این کار را انجام دهید، حتی با کم و زیاد کردن ارتفاع یک قاب مستطیلی مثلا با نصب قاب‌های عمودی ارتفاع دیوار بیشتر به نظر می‌رسد یا با نصب قاب‌های افقی، طول دیوار را به لحاظ بصری افزایش دهید.

بهترین جا برای قرار دادن عكس‌های خانوادگی كجاست؟

البته با در نظر گرفتن این موضوع که دیوارهای پذیرایی جای مناسبی برای عکس‌های قاب‌شده خانواده نیست، می‌توانید از یک میز ترجیحا دایره‌ای استفاده کنید و عکس‌ها را روی آن بچینید. با این کار عکس‌ها در یک کانون مشخص قرار می‌گیرند.

۳٫ اتاق خواب

دیوارهای خالی اگرچه سادگی و زیبایی خاص خودشان را دارند، اما وجود قاب‌‌عکس‌هایی از اعضای خانواده به فضا روح می‌بخشد. عکس زمان و مکان را القا می‌کند و دیوارهای اتاق خواب جایگاه مناسبی برای عکس‌هاست، در ضمن همیشه عکس‌های شخصی‌تر در اتاق خواب قرار می‌گیرند.

بهترین جا برای قرار دادن عكس‌های خانوادگی كجاست؟

اگر فضای اتاق‌تان به قدری کوچک نیست که نصب قاب عکس احساس خفگی به فضا بدهد، بهتر است از یک قاب عکس‌ بزرگ برای تزئین دیوارهای اتاق استفاده کنید. اگر هم ترجیح می‌دهید دیوارهای اتاق‌تان ساده باشد، از بخشی از میز آرایش برای قرار دادن قاب عکس استفاده کنید.

۴٫ گالری خانوادگی

با قرار دادن یک مبل اختصاصی کنار دیواری پر از قاب عکس، یک گالری کوچک خانوادگی درست کنید. این فضا جان می‌دهد برای قرار دادن عکس‌های نسل‌های مختلف؛ پدر، پدربزرگ، نوه، نتیجه و… . با وجود این نقطه دنج، مجموعه این عکس‌ها و خاطرات‌شان با هم مرور می‌شوند. برای این فضا یا از دیوارهای اطراف مبل استفاده کنید یا اگر فضای کافی دارید، یک میز در کنج دیوار قرار دهید.

بهترین جا برای قرار دادن عكس‌های خانوادگی كجاست؟

بهتر است تمامی عکس‌های موجود در این گالری قاب داشته باشند. با قاب کردن یک عکس، صرف نظر از برجسته‌تر کردن آن، انگیزه‌های دیگری هم وجود دارد. تابلو و قاب‌ها به عنوان مکمل دکوراسیونی برای لوازم دیگر استفاده می‌شوند. به ایده‌هایی که به ذهن‌تان می‌رسد، به‌ویژه برای این فضا بیشتر توجه کنید.

۵٫ چرا بهتر است عکس‌های‌تان قاب داشته باشند؟

شاسی کردن عکس‌های‌تان را بگذارید برای تصاویر منظره، کوه و درخت. ترجیحا از یک قاب هرچند ساده دور عکس‌ها استفاده کنید، این کار اصالت عکس‌تان را بیشتر نمایان می‌کند. از عکس‌های شاسی‌شده فقط در اتاق خواب استفاده کنید. حواس‌تان باشد برای عکس‌های خانوادگی، جز در موارد خاص از قاب‌های ساده استفاده کنید. این کار به بیننده القا می‌کند که عکس شما از قاب، دیوار و تمامی عناصر اطرافش تاثیرگذار‌تر است. گاهی یک عکس به‌قدری جذاب است که انتخاب قابی جالب توجه، نه‌تنها آن را برجسته‌تر نمی‌کند بلکه از جلوه‌اش هم می‌کاهد.

بهترین جا برای قرار دادن عكس‌های خانوادگی كجاست؟

این نکات را در نظر بگیرید:

برای یک عکس خانوادگی شلوغ با رنگ‌های گرم و تند، انتخاب یک قاب با رنگ‌های ملایم یا حتی خنثی لازم است ولی اگر برای چنین عکسی، قابی به رنگ گرم و تند انتخاب کنید باید توازن را از طریق دیگر لوازم منزل برقرار کنید وگرنه محیط خسته‌کننده به نظر می‌رسد. در این شرایط چند راهکار وجود دارد:

- قاب و حاشیه دور عکس را به یک رنگ تهیه کنید. البته این رنگ باید ملایم یا خنثی باشد.

- قاب را درست به رنگ دیوار انتخاب کنید.

منبع: برترینها

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه