نشسته‌ايد روي كاناپه و به اطراف‌تان نگاه مي‌كنيد. دل‌تان تغيير مي‌خواهد اما بودجه كافي هم براي اين كار نداريد. چاره كار كجاست؟

نشسته‌اید روی کاناپه و به اطراف‌تان نگاه می‌کنید. دل‌تان تغییر می‌خواهد اما بودجه کافی هم برای این کار ندارید. چاره کار کجاست؟ قطعا این نیست که بنشینید روی همان کاناپه و غصه و چای را با هم بخورید و با ناراحتی چشم‌تان را از وسایل خانه بچرخانید. فقط کافی است به محیط زندگی‌تان کمی با دقت‌تر نگاه کنید؛ مثلا در باغچه حیاط خانه‌تان یا همسایه‌ها و دوست و فامیل، باغ پدربزرگ و خان عمو و حتی سطل‌های بزرگ زباله شهرداری چشم‌تان دنبال درخت‌های خشک‌شده باشد.

ترکه‌های شکسته و شاخ‌های هرس شده؛ همانی است که می‌خواستید. چوب‌ها را جمع کنید و با پیشنهادهای بی‌نظیر منزل همراه شوید. دیگر وقتی روی کاناپه می‌نشینید دل‌تان از این همه تغییر و زیبایی غنج می‌رود؛ تغییر دکوراسیونی که خیلی هم برایش هزینه نکرده‌اید.

تختخواب‌تان ساده و معمولی است؟ دل‌تان می‌خواهد برایش تاج بسازید؟ از چوب‌هایی که جمع کرده‌اید چند تکه مستطیلی به اندازه تکه‌های تصویر برش بزنید؛ بسته به اندازه‌ای که می‌خواهید تنه درخت‌ها یا تخته‌های صاف و آماده را به هم بچسبانید. چسب‌چوب قهوه‌ای بهترین انتخاب است. چوب‌ها را که به هم وصل کردید با چند پیچ به دیوار بالای تخت‌تان نصب کنید. برای تزئین تاج تخت‌ها هم می‌توانید از چند فرفره چوبی رنگ شده استفاده کنید.

دکور

آینه ترکه‌ای

636770_242

آینه گرد قدیمی اتاق را با چند ترکه خشک می‌توانید به یک آینه جدید و شیک تبدیل کنید. اول وسط آینه یک شش ضلعی بکشید و بعد هر کنج آن را به لبه آینه ادامه دهید تا هشت ذوزنقه کوچک داشته باشید. حالا براساس اضلاعی که دارید ترکه‌ها را ببرید و با چسب چوب سفید روی آینه بچسبانید.

طاقچه بالا

636771_416

خانه‌های قدیمی پر از طاقچه بودند؛ طاقچه‌هایی پر از قاب عکس شمعدانی و آینه. اگر خانه شما طاقچه ندارد فقط به دو تکه چوب برش نداده احتیاج دارید. بهترین قسمت چوب برای طاقچه تنه درخت است. به اندازه‌ای که دوست دارید تنه درخت را از وسط برش بزنید و با میخ یا چسب یا پایه کمکی به دیوار نصب کنید.

یک دیوار پر از قاب

636772_722

یک دیوار خالی دارید. ترکه و شاخه هم که زیاد دارید. حالا مثل تصویر با شاخه‌های کوچک قاب‌های کوچک درست کنید. با میخ و چسب‌چوب قهوه‌ای می‌توانید شاخه‌ها را به هم وصل کنید. حتما هم نباید برای‌شان عکس داشته باشید. گل را بگذارید کنار مادرش؛ همان جا جایش خوب است.

آویز لباس

636773_556

یک آویز لباس ارزان و بی‌دردسر و البته جا نگیر. یک تکه چوب نه چندان صاف و هموار پیدا کنید و با چند گیره فلزی آویز درست کنید. این گیره‌ها را ابزارفروشی‌ها می‌فروشند. قیمتش هم خیلی کم است.

شمعدان چوبی

636774_543

تنه یک درخت خشک شده می‌تواند پایه شمع‌های شما باشد. روی تنه را با دریل یا مغار به اندازه شمع‌های کوچک سوراخ کنید، شمعدان شما آماده است.

قاب عکس شاخه‌ای

636775_421

یک شاخه ترک‌خورده که بهتر است ترک آن در طول شاخه باشد را انتخاب کنید. حالا بدون هیچ زحمتی عکس‌های‌تان را در شکاف روی شاخه بگذارید.

تابلوی نردبانی

636776_734

نشیمن دلنشین یک تابلوی پر از عکس هم می‌خواهد. برای این کار به سه تکه شاخه درخت احتیاج دارید. با دریل مثل تصویر دو سوراخ روی هر شاخه بزنید و طنابی با رنگ مورد علاقه‌تان را از سوراخ‌ها رد کنید و گره بزنید. با گیره چوبی یا چسب هم می‌توانید عکس‌های‌تان را روی طناب‌ها وصل کنید.

منبع: برترینها

Tweet با تکه چوب‌ های اضافی دکوری‌های خاص بسازید - تصویر 9
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه