انواع سالاد و مخلفات آن

سرویس آشپزی جوان ایرانی؛ بخش سوپ:


دسته‌بندی سالادها:

سالادها در آشپزی امروزی به 6 گروه تقسیم می‌شوند:

 سالاد سبز: یا گاردن سالاد که ساده‌ترین عضو این خانواده است و در آن از سبزی‌ها و صیفی‌جات محدودی مانند کاهو، کلم، گوجه‌فرنگی و خیار استفاده می‌شود.

سالاد چيست؟

 
 سالاد سبزیجات: هم‌خانواده سالاد سبز است، اما محتویات مفصل‌تری دارد و شامل قارچ، پیازچه، انواع جوانه و گاه سبزیجات پخته مانند فلفل‌دلمه‌ کبابی و لوبیاسبز آبپز است.
 

 باند سالاد( Bound Salad): که معنی تحت‌اللفظی آن سالاد بسته است. در این دسته از سالاد سبزیجات خام و پخته به همراه تخم‌مرغ آبپز و انواع گوشت همراه با حجم بالایی از سس‌های غلیظ مانند مایونز استفاده می‌شود و سالاد پاستا، سالاد مرغ و سالاد اولویه معروف‌ترین اعضای آن هستند.

 

سالاد چيست؟

 
 غذا-سالاد (Main coures Salad): ترکیبی از سالاد سبزیجات همراه انواع گوشت قرمز و سفید کبابی یا پخته، حبوبات و پنیر و نان سرخ شده است که در حقیقت یک غذای کامل محسوب می‌شود. سالاد سزار، سالاد یونانی و سالاد نیسوآز از این خانواده‌اند.

 سالاد میوه: میوه‌‌های خرد شده تازه یا کمپوت که همراه خامه، عسل، مغزهای خرد شده، پودر کاکائو و قهوه سرو می‌شوند و با آنکه اسم سالاد را یدک می‌کشد، اما به‌عنوان دسر یا میان‌وعده خورده می‌شود.

 

سالاد چيست؟

 

 دسر سالاد: که جدیدترین عضو خانواده است و بیشتر در ایالات متحده رواج دارد و ترکیبی از انواع ژله، کوکی، کیک، خامه و خشکبار است. معروف‌ترین اعضای آن هم سالاد پسته و سالاد اسنیکرز هستند.

- گوجه تقریبا در بیشتر سالادها استفاده می‌شود و رنگ قرمز آن کنتراست زیبایی به سالاد می‌دهد. تنوع بسیاری دارد و علاوه بر اشتهاآور بودن، سیستم گوارش را نیز ضدعفونی می‌کند.

- انواع مرغ، گوشت، ماهی و میگو که پس از مزه‌دار شدن، سرخ یا کباب می‌شوند و در سالاد مورد استفاده قرار می‌گیرند، آن را از یک پیش‌غذا تبدیل به خوراک اصلی می‌کنند و در افزایش پروتئین و کالری سالاد نقش اصلی دارند.

انواع سالاد و مخلفات آن

 

سالاد چيست؟
 
 
- تکه‌های نان که در مخلوطی از روغن، ادویه‌جات و سبزی خشک طعم‌دار شده و سرخ می‌شوند زینت‌بخش بسیاری از سالادها است. ترکیب روغن‌زیتون، پودر سیر، نمک، فلفل و نعناع خشک آشنا‌ترین طعم به همراه این نان خوشمزه است.

- بسیاری معتقدند که قارچ خام آهن بدن را از بین می‌برد و بهتر است در سالاد استفاده نشود، اما طرفداران بی‌شمارش باعث شده که به‌صورت ورقه‌ورقه در خیلی از سالادها مصرف شود. ویژگی منحصر به فرد قارچ نداشتن مواد قندی و ��ربی است.

- سالاد بدون چاشنی ترش تقریبا بی‌معنی است. لیموترش و گاه سرکه پای ثابت سالادها هستند و در سس‌های ترکیبی هم به‌کار می‌روند.

- طعم شیرین و رنگ زیبای آن باعث شده تا در ترکیب بیشتر سالادها به‌عنوان سبزی تزیینی و طعم‌دهنده متفاوت استفاده شود. هویج از معروف‌ترین سبزیجات ضدسرطان است و کالری پایینی دارد. از هویج رنده شده یا آب آن برای رنگ دادن به سس سالاد هم می‌توانید استفاده کنید.

 

سالاد چيست؟

 


- کلم از اولین گیاهانی است که بشر مورد استفاده قرار داد و خانواده بزرگ و متنوعی دارد و خاصیت ضدسرطانی آن زبانزد است. کلم یک ویروس‌کش قوی به‌شمار می‌آید و علاوه بر جلوگیری از تجمع چربی در رگ‌ها، منبع غنی کلسیم و ویتامین‌های C و K است.

- حبوبات آبپز مانند لوبیا، نخود و عدس محبوبیت جهانی دارند و گاهی به سالادها اضافه می‌شوند. حبوبات سرشار از فیبر بوده و با آنکه کالری پایینی دارند، اما کاملا سیرکننده‌اند و انتخاب خوبی برای سالادهای رژیمی به‌حساب می‌آیند.

- وقتی نام سالاد می‌آید، آدم ناخودآگاه یاد کاهو می‌افتد. کاهو انواع بسیاری دارد، اما کاهوی رسمی یا رومی، کاهوپیچ، کاهوی قرمز یا فرانسوی معروف‌ترین آن هستند. سرشار از انواع ویتامین، ید، کلسیم و فسفر است و به هضم غذا کمک می‌کند.

 
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه