سوالی که در ابتدای کار ممکن است برای شما پیش بیاید این است که چگونه می توان به درستی اتاق خواب را به محلی آرام و دنج تبدیل کنیم . خیلی راحت، فقط کافی است که به روش های توصیه شده در این مقاله عمل کنید.

سوالی که در ابتدای کار ممکن است برای شما پیش بیاید این است که چگونه می توان به درستی اتاق خواب را به محلی آرام و دنج تبدیل کنیم . خیلی راحت، فقط کافی است که به روش های توصیه شده در این مقاله عمل کنید.

اتاق خواب را به محیطی آرام و دنج تبدیل کنید
۱. کشف مدل های مورد نظر

زمانی که برای خرید وسائل به فروشگاه می روید مطمئناً هر آنچه را که دوست دارید تهیه می کنید، اما اغلب طراحان و مهندسین معمار رنگ ها و طرح هایی را توصیه می کنند که در حین ورود به اتاق خواب شما را تحت تاثیر قرار می دهد.
۲٫ تخت خوابتان را بعنوان مرکز توجه قرار دهید

از طرح ها و مدل هایی استفاده کنید که توجه همگان را به خود جلب کند و تخت خود را در مرکز اتاق قرار دهید.
۳٫ اضافه کردن و بلند کردن ارتفاع تخت

ارتفاع تخت خواب های امروزی به صورت استاندارد حدوداً ۴۰ سانتی متر می باشد. اگر تخت خواب شما خیلی کوتاه است می توانید از پله های عمودی برای افزایش ارتفاع تخت استفاده کنید.
۴٫ تشک رویی تخت

بهتر است برای این منظور از تشک های نرم استفاده کنید که هم ظاهر زیبایی دارند هم بسیار نرم و مناسب هستند.
۵٫ استفاده از رنگ های خاص برای اتاق خواب

صورتی یکی از رنگ هایی است که امروزه اغلب شرکت های طراحی ازآن برای زیباتر کردن اتاق استفاده می کنند. اما رنگ رؤیایی که می توان از آن استفاده کرد قرمز یا عنابی روشن است.
۶٫ ساختن اتاق خواب رؤیایی

شما می توانید با استفاده از طرح ها و مدل هایی خاص، همچنین با چینش صحیح وسائل و در نهایت با استفاده از رنگ سفید خالص و یا حتی استفاده از رنگ های روشن، اتاق خوابی رؤیایی برای خود خلق کنید.
۷٫ استفاده از کوسن و بالش های کوچک

می توانید برای تزیین تختخواب خود از بالش ها و کوسن هایی به شکل های مختلف استفاده کنید؛ به این ترتیب که آنها بر روی تخت قرار داده و در واقع با قرار دادن آنها به سبک های متفاوت می توانید منظره های مختلفی ایجاد کنید.
۸٫ ایجاد محلی پنهان برای تلویزیون

شما می توانید محلی را با اندازه و ارتفاع مناسب که به طور عادی در دید هم نباشد و فقط در هنگام استفاده قابل رؤیت باشد برای این منظور در نظر بگیرید که می تواند یک صندوق و یا حتی یک سکو باشد.
۹٫ استفاده از شمع

شما می توانید با استفاده از تعدادی شمع معطر بر زیبایی اتاق خود بیفزایید و محیطی با نوری رؤیایی را خلق کنید.
۱۰٫ استفاده از گل های تازه برای تزیین

استفاده از گل نیز می تواند راهی برای زیباتر کردن اتاق خواب باشد؛ با توجه به این نکته که برخی از افراد طرفدار گل های خشک هستند و برخی دیگر طرفدار گل های تازه که این کار با توجه به سلیقه و علایق شخصی انجام می گیرد.
۱۱٫ استفاده از وسائل معطر

علاوه بر استفاده از شمع های معطر، می توانیم از وسائل معطر دیگری نیز استفاده کنیم. مثلاً می توانیم کاغذهایمان را قبل از استفاده آغشته به عطر مورد علاقه مان بکنیم و برای معطر شدن فضا آن را آویزان کنیم.

منبع: genie

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه